Mācību ekskursija

9. oktobrī 8. klases un10. – 12.klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Apskates objekti saistījās ar Latvijas pagātnes kultūras un vēstures notikumiem, to apskati ierosināja skolotājas Dace Lediņa, Maiga Paegle un Antra Rozenberga.

Modes muzejs demonstrēja gadsimta pirmo desmitgažu tērpu modi.  Klausījāmies stāstījumu par laikmeta lielo notikumu – kara un miera –  ietekmi uz cilvēku ģērbšanās paradumiem.

Apmeklējām simtgades izstādi Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā; ekspozīcija ļoti plaša, daudz materiālu par mūsu zemi- sākot ar valsts dibināšanu, caur otrā pasaules kara traģēdijām un padomju periodu līdz pat mūsdienām.

Pēdējais pārsteigums mūs gaidīja VEF kultūras pilī – jūsma par greznajām telpām, eksotisko fotoizstādi un vecajiem radioaparātiem muzeja telpās. Neviens negribēja palaist garām iespēju nofotografēties ar pirmskara VEF lepnumu – Minox fotokameru.

Šķiet, visvairāk skolēnus aizkustināja redzētais un dzirdētais drūmākajā ekskursijas objektā – Salaspils nometnes memoriālā. Apskatījām piemiņas vietas ekspozīciju, lielos monumentus cilvēku ciešanu piemiņai, bērnu barakas vietu, klausījāmies metronoma sirdspukstus. Tās tiešām bija emocionālākās pārdomas.

Skolotāja. Antra Rozenberga
19.10.2018.