Pantomīmas un cirka izrāde un meistarklase

Skolas soma

Pateicoties Latvijas skolas somas finansējumam, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centrā, 24. februārī skolēniem bija dota iespēja tiešsaistē apmeklēt pantomīmas un cirka izrādi un meistarklasi.

Izrādes laikā skolēni vēroja stāstu par varoni – sapņotāju, kurš ceļo. Savā ceļā viņš sastop iguānu un meiteni. Sapņotāja ceļojums ir pilns ar rotaļām, draudzību un spilgtām fantāzijām. Tā kā izrāde bija ar pantomīmas elementiem, skolēniem stāstam bija jāpievērš īpaša uzmanība, jo izrādes laikā galvenie varoņi nesarunājās, bet visu stāstīja caur ķermeņa valodu.

Izrādes noslēgumā skolēniem tika dots ieskats par cirka pamatiem un dažādām izrāžu formām. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī meistarklasē, kuras laikā tie tika mudināti izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas. Šo iespēju skolēni aktīvi izmantoja, mēģinot atdarināt to, ko rāda meistari. Skolēni ar aizrautību vēroja, kā pieaudzis cilvēks spēj ietilpt pavisam mazā kastē, un cik veikls var būt cilvēka ķermenis, ja regulāri trenējas.

Paldies Latvijas skolas somai par iespēju mācīties kaut ko jaunu!

Internāta skolotāja Elīna Auniņa
25.02.2021.