No saulespuķēm līdz robotikai – mūsu pieredze Tallinā

No saulespuķēm līdz robotikai – mūsu pieredze Tallinas pirmsskolas izglītības iestādē   Südameke.

No mūsu pirmsskolas izglītības iestādes 4 skolotājas devās mobilitātes vizītē uz Igauniju, Tallinu, projekta NordPlus Junior  – “Sustainability Starts in Kindergarten” ietvaros. Vizītes mērķis bija pieredzes apmaiņa un sadarbības stiprināšana ilgtspējīgas izglītības jomā pirmsskolas vecuma bērniem.

Vizītes laikā apmeklējām Tallinas pirmsskolas izglītības iestādi “Südameke”, kur mūs sirsnīgi sagaidīja gan pedagogi, gan bērni. Mums bija iespēja baudīt brīnišķīgu bērnu koncertu, kurā mazie mākslinieki ar dziesmām un dejām parādīja savu talantu un radošumu. Šis bija ļoti sirsnīgs un iedvesmojošs mirklis.

Pedagogiem tika sniegta iespēja piedalīties atklātajās nodarbībās, kurās īpaša uzmanība tika pievērsta robotikas izmantošanai dabas tēmu apguvē. Interesanti bija vērot, kā mācību process tiek organizēts gan iekštelpās, gan brīvā dabā, izmantojot inovatīvas metodes un tehnoloģijas. Bērni darbojās ar lielu interesi, pētot apkārtējo vidi, mācoties par dabas procesiem un resursu taupīšanu.

Viens no vizītes spilgtākajiem notikumiem bija pārgājiens kopā ar bērniem uz mežu. Pārgājiena laikā tika veikti dažādi uzdevumi, kas attīstīja bērnu novērošanas prasmes, vides izpratni un sadarbību komandā. Tāpat kopā ar bērniem stādījām saulespuķes – simbolisku soli pretī zaļākai nākotnei, kā arī izzinājām Igaunijā ieviestās atkritumu šķirošanas sistēmas un paradumus.

Brīvajā laikā mums bija iespēja iepazīt igauņu kultūru – nobaudījām tradicionālos ēdienus, kā arī apmeklējām vairākas ievērojamas vietas Tallinā un tās apkārtnē. Šī pieredze ļāva mums labāk izprast kaimiņvalsts vērtības, vēsturi un ikdienu.

Mobilitātes vizīte sniedza mums vērtīgu pieredzi, idejas un iedvesmu, ko noteikti centīsimies ieviest arī savā iestādē, lai vēl vairāk stiprinātu ilgtspējīgas attīstības principu ieviešanu pirmsskolas izglītībā. Pateicamies par iespēju piedalīties šajā projektā un ceram uz turpmāku sadarbību ar kolēģiem no Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas.

Sigita Geca, Mārīte Klapenkova, Santa Dubkeviča un Agrita Rika.