Kā izvēlēties profesiju?

Kā izvēlēties profesiju?

Trešdien, 3. februārī, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas 9. klases skolēni tiešsaistē piedalījās karjeras atbalsta nodarbībā „Kā izvēlēties profesiju?” ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pavisam drīz būs klāt pamatskolas noslēgums un laiks skolēniem domāt par to, ko darīt pēc 9.klases, noskaidrot savus karjeras un dzīves mērķus. Mūsdienās ir tik daudz profesiju, un grūti izvēlēties, kura no tām tieši man ir vispiemērotākā. Nodarbības laikā skolēni uzzināja dažādas iespējas kā to atklāt, kā izvēlēties savu īsto profesiju un kā plānot karjeru.

Februārī tiešsaistē ir uzsāktas individuālas karjeras konsultācijas 9. un 12. klases skolēniem par viņu nākotnes plāniem. Kopīgi tiek meklētas atbildes uz šiem trīs galvenajiem jautājumiem, mērķtiecīgas karjeras plānošanā un apzināta lēmuma pieņemšanā.

Protu, varu - gribu - iespējas

Paldies par iniciatīvu un atbalstu 9. klases audzinātājai Baibai Šenbergai un 12. klases audzinātājai Kristiānai Stukānei un, protams, surdotulkiem.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone,
10.02.2021.