Pirmā vizīte Latvijā

Projekta partneri tiekas pirmajā vizītē!

Projekta pirmajā dienā projekta dalībnieki tika sagaidīti Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur iepazinās ar Latvijas vēsturi, arhitektūru un mākslu, kā arī apmeklēja Jūrmalu.
Katrs jaunietis uz liela papīra T krekla formā uzrakstīja un uzzīmēja 5 lietas, kas viņu visvairāk raksturo – mācības, aizraušanās, sporta veidi utt. Pēc tam dalībnieki iepazinās ar citiem, rādot un paskaidrojot savu uzzīmēto simbolu nozīmi.

Katrs projekta dalībnieks izveidoja savu logo un prezentēja to pārējiem. Noteikumi bija – logo jābūt iekļautiem visu triju dalībvalstu karogiem un iekļlaušanas tematikai. Pēc tam dalībnieki ar uzlīmēm balsoja par 3 viņu favorītiem. Rezultātā tika izvirzīts viens uzvarētājs, kura logo saņēma visvairāk balsu.

Dalībnieki apmeklēja Valmieras novada pašvaldību, kur projektu vadītāja Liene Dembovska iepazīstināja ar Valmieras novada pašvaldības darbu kultūras, izglītības, sporta un iekļaušanas jomās. Dalībnieki apmeklēja arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, kā arī Valmieras Biznesa inkubatoru, Vidzemes augstskolu un koprades darbnīcu “Dare”, kur pēc izstrādātajām logo skicēm ar īpašu tehniku palīdzību izveidoja dizainu saviem T-krekliem.

Projekta dalībnieki piedalījās semināros par bērnu tiesībām un jauniešu aktivizēšanu, kā arī piedalījās diskusijās par jauniešu nodarbinātību, karjeras plāniem, personiskās izaugsmes iespējām projekta dalībvalstīs.