Tikšanās ar Valsts policijas inspektori

Mūsu skolā turpinās drošības pasākumi, kuru galvenais mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas par dažādiem ar bērnu drošību saistītiem jautājumiem savas un citu veselības un dzīvības saglabāšanai. Dažādas tēmas par skolēnu drošību un atbildību tiek aktualizētas ne tikai klases stundās, bet arī speciālistu vadītās nodarbībās.

  1. septembrī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – AC jaunāko klašu skolēniem tika organizēta tikšanās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecāko inspektori Lieni Kaužēnu. Nodarbībā runājām par ceļu satiksmes noteikumiem, kārtības un uzvedības noteikumiem skolā un ārpus skolas teritorijas. Skatījāmies dažādas mācību filmas un atbildējām uz jautājumiem (kas nemaz nebija tik viegli), kurus uzdeva inspektore Liene.

Katru gadu desmitiem cilvēku cieš avārijās- tieši tāpēc šādas pārrunas ir nepieciešamas.

Noskaidrojām arī, kā jāuzvedas skolā un ārpus tās. Izrādās, ka par izdarītiem pārkāpumiem bērniem ir jāuzņemas atbildība jau no 11 gadu vecuma.

Nodarbības noslēgumā saņēmām dāvanā jaukas grāmatiņas “Veiklā zaķēna dzimšanas diena”, kurās varam iepazīties ar drošības noteikumiem un dažādus policijas transporta modeļus, kuri pašiem jāizgriež un jāsalīmē.

Paldies visiem, kas piedalījās, un aicinām arī vecākus mājās ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus!

Lai mums visiem drošs un veiksmīgs mācību gads!

Internāta skolotāja Gunita Mežule