Tikšanās ar vidusskolas absolventiem

Katru gadu 7.-12.klašu skolēniem ir iespēja satikt un aprunāties ar “savas” skolas absolventiem. Viņiem tiek dota iespēja uzzināt, kāda tad ir tā “studentu dzīve” absolventu  izvēlētajā tālākizglītības iestādē.

Arī šogad, 3. aprīļa pēcpusdienā, šis pasākums neizpalika. Uz tikšanos ar skolēniem ieradās iepriekšējā mācību gada absolventi Markuss Ādlers un Beatrise Biezbārde, kas iedvesmoja un sagādāja dalībniekiem daudz pozitīvu emociju.

Beatrise pastāstījā par studijām Rīgas stila un modes tehnikumā, kur apgūst fotogrāfa profesiju.  Viņa pastāstīja skolēniem, ka fotogrāfs ir speciālists, kurš rada un apstrādā estētiski augstvērtīgu (profesionālu) fotogrāfisku attēlu, veic materiālu novērtēšanu, atlasi un saglabāšanu, atbilstoši darba devēja vai individuālā pasūtītāja uzdevumam. Fotogrāfs strādā individuāli vai uzņēmumos, kas sniedz fotografēšanas pakalpojumus vai pielieto fotogrāfiskus attēlus uzņēmuma pamatdarbības nodrošināšanai, kura nav saistīta ar fotografēšanu. Kopumā viņai jāmācās 2 gadi un pavisam drīz jau sāksies prakse profesionālā foto studijā Valmierā.

Ar lielām ovācijām tika sagaidīts arī otrais viesis- skolas absolvents un līderis Markuss, kurš pastāstīja par studijām Rīgas Valsts tehnikumā, kur apgūst savu sapņu profesiju- automehāniķis. Viņš jau skolas gados zināja savu karjeras mērķi un apzināti uz to virzījās. Markuss pastāstīja, ka pēc 1,5 gada viņš kārtos kvalifikācijas eksāmenu, lai kļūtu par automehāniķi un varēs strādāt patstāvīgi vai komandā ar citiem nozares speciālistiem uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar transportlīdzekļu apkopi un to remontu, kā arī var būt pašnodarbināta persona vai veikt individuālo komercdarbību. Markuss pastāstīja, kādus tehniskos mācību priekšmetus apgūst tehnikumā, palepojās ar savām sekmēm un ar lielu cieņu virtuāli iepazīstināja ar saviem kursa biedriem. Studējot tehnikumā, Markuss sastapās ar daudziem izaicinājumiem, ar kuriem lieliski tiek galā, pateicoties savam optimismam, piemēram, tehniskā zīmēšanā, kurā , kā pats uzsvēra vairākkārt, nepieciešama liela precizitāte.

Katram absolventam tika uzdoti dažādi jautājumi, uz kuriem viņi ar prieku un detalizēti atbildēja. Arī dalībnieki ar ieinteresētām sejas izteiksmēm klausījās, jo kurš gan negrib dzirdēt padomu par to, kā un kur izvēlēties soļus nākotnes karjerā.

Šie absolventi radīja ieskatu, ka studenta dzīve nav tik grūta, kā liktos, ar daudziem, apjomīgiem darbiem, bet nav arī tik viegla, kā filmās to parāda. Absolventi arī deva ļoti labus padomus un ieteikumus, kuri varētu ietekmēt mūsu skolēnu nākotnes iespējas.

Skola var lepoties ar mūsu uzņēmīgajiem jauniešiem, kas, pārvarot dažādas nopietnas grūtības, virzās uz sava mērķa sasniegšanu!

Pasākuma iespaidos dalījās Lolita Eklone, pedagogs – karjeras konsultants