Sveču dienas pasākums sākumskolā

Februāris ir ziemas pēdējais mēnesis, kad mēs visi jau ilgojamies pēc  pavasara, saulītes un siltuma. Sveces liesmiņa – dzīva uguns, siltuma un gaismas simbols, kam nenoliedzami piemīt kas maģisks un netverams.

Sveču dienā, pēc latviešu tautas ticējumiem, cilvēkiem ir jābūt jautriem, jo tikai tādā veidā iespējams veicināt skaistumu un nodrošināt veiksmīgu gadu, tāpēc arī bērni šajā dienā gāja rotaļās un daudz smējās. Arī mūsu skolas jaunāko klašu skolēni 1.februārī atzīmēja “Sveču dienu”. Pirms pasākuma visi varēja apskatīt sveču izstādi un nobalsot par skaistāko un interesantāko svecīti. Pēc tam visi pulcējāmies skolas zālē, lai kopīgi atzīmētu šo jauko senlatviešu tradīciju.

“Rūķis sveču lējējs”, kurš pazīstams kā gaismas nesējs cilvēkiem rudens un ziemas tumšajos mēnešos, pastāstīja bērniem, kas tā Sveču diena tāda ir. No rūķa  cepures, katrs skolēns izvilka papīra svecīti, sameklēja savus grupas biedrus vadoties pēc sveces krāsas un visi devās uz savām darba vietām. Katras grupas dalībnieki pildīja šādus uzdevumus:

  • izgrieza lukturīšus, izkrāsoja svecītes un ielīmēja lukturīšos;
  • uzzīmēja un izkrāsoja savu sveci;
  • izgrieza burtus un salika vārdu –SVECE;
  • izgāja sveces labirintu;
  • atrada un savienoja sveču pārīšus;
  • salika sveču puzli.

Lai visi nedaudz izkustētos, un par godu Jaunajam gadam, izgājām rotaļu “Pūķis kož savā astē”.

Pasākums noslēdzās ar skaļiem aplausiem sev par padarītajiem darbiņiem.

Paldies visiem, kas piedalījās pasākumā! Paldies par svecītēm, ko atnesāt. Bija patiess prieks redzēt tik daudz dažādas, krāsainas svecītes, veselas 80. Lai visiem gaiša un silta nedēļas nogale! Svečosimies!

Internāta skolotāja Gunita Mežule