Sportojam Lietuvā!

Braucam uz Lietuvu!

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolas pedagogi Dace Sprince un Ilze Tauriņa kopā ar  pieciem mūsu skolas skolēniem 2023.gada janvārī piecas dienas piedalījās ERASMUS+ programmas projekta ASSIST mobilitātes vizītē uz Lietuvu. Mobilitātes vizītē piedalījās arī partneri no Itālijas, Turcijas, Spānijas un Portugāles. Mobilitātes tēma – droši jauni sporta veidi jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Visas dienas bija ļoti piesātinātas ar dažādām aktivitātēm. Katru dienu iemācījāmies ko jaunu un guvām daudz pozitīvu emociju. Skolēni bija motivēti un ieinteresēti, aktīvi iesaistījās visās aktivitētēs. Šī bija ļoti jauka iespēja iepazīt arī mūsu kaimiņzemi Lietuvu, tās cilvēkus, ēdienus, vēsturi.

Pirmajā dienā tikām laipni uzņemti Jonišķu  Gataučiai Marce Katiliūte pamatskolā. Apskatījām skolu, iepazināmies ar pārējiem dalībniekiem un orientēšanās aktivitātes laikā iepazinām Jonišķu pilsētas nozīmīgākās vietas. Mūs sveica arī pilsētas mērs.

Otrajā dienā nedaudz apskatījām Kauņu un mācījāmies spēlēt kērlingu.

Trešajā dienā apmeklējām Krustu kalnu, kas ir Lietuvas katoļu svētvieta agrākā pilskalna vietā netālu no Šauļiem. Pēc tam devāmies uz fermu, kurā audzē alpakas, kamieļus, lamas u.c. dzīvnieciņus. Spēlējām kopīgas spēles un rotaļas.

Ceturtajā dienā devāmies uz ledus halli mācīties slidot. Vēlāk Konfekšu fabrikā „Rūta” dalībnieki paši varēja izmēģināt savus spēkus, gatavojot šokolādes gardumus, kā arī uz vietas tos nogaršot. Pēc saldumu  gatavošanas devāmies spēlēt boulingu.

Piektajā dienā mājupceļā apmeklējām Salaspils botānisko dārzu, kurā atrodas lielākā augu kolekcija Baltijā ar vairāk nekā 14 000 augu dažādību.

Ilze Tauriņa, projekta dalībniece