Sportojam Itālijā!
Laikā no 14. līdz 18.februārim mūsu skolas 9.klases skolēni Agate Zariņa, Jānis Elmārs Liniņš, Anna Marija Tukiša un skolotājas Ina Bankava, Kristīne Šomase un Daiga Ramata piedalījās projekta ASSIST (A Safe Sport Inclusion for Special Teens) mobilitātē brīnišķīgā Itālijas pilsētā Viterbo. Kopā ar citiem projekta dalībniekiem no Turcijas, Portugāles, Spānijas un Itālijas piedalījāmies interesantās sportiskās aktivitātēs, apguvām daudz jauna par Itālijas kultūru, iepazināmies un sadraudzējāmies ar skolēniem un pedagogiem no citām valstīm.

Bet tagad visu pēc kārtas!

Pirmdien, 14.februārī, katra skola rādīja prezentāciju par savu skolu un valsti. Mēs arī ļoti lepojāmies ar savējiem un prezentācijas noslēgumā apdāvinājām pārējos projekta dalībniekus ar “laimas” konfektēm un ar sirsniņām izšūtajiem apsveikumiem (paldies skolēniem un skolotājai J.Straumei!). Tāpat arī devāmies interesantā, izzinošā ekskursijā pa Viterbo viduslaiku vecpilsētu.

Otrdien, 15.februārī, apguvām pilnīgi jaunu sporta veidu – paukošanos, kā arī devāmies spēlēt boulingu jauktās komandās.

Trešdiena, 16.februāris, bija veltīta peldēšanas aktivitātēm termālajā baseinā. Pēcpusdienā apmeklējām Mākslas liceju, kur viena no aktivitātēm bija kociņu stādīšana skolas dārzā. Tagad arī Viterbo aug mūsu komandas iestādītais kadiķītis!

Ceturtdien, 17.februārī, apmeklējām Romu, ko sauc par Mūžīgo pilsētu – Kolizejs, Spāņu trepes, Vatikāns, iespaidīgie laukumi, senās ēkas un grandiozais apjoms – tas viss, ko varējām lasīt un redzēt tikai kino, nu bija saskatāms mums pašiem. Tas bija patiešām grandiozi! Uz atvadām katrs iemetām pa monētai slavenajā Trevi strūklakā – kā māca sena leģenda, tas uz atgriešanos.

Piektdien, 18.februārī, devāmies apgūt jaunus ssporta veidus – golfu un minigolfu. Jānim izdevās visstiprākie un tālākie sitieni, Agatei – visskaistākie, bet Annai Marijai – visprecīzākie.

Un, protams, visas nedēļas garumā izjutām itāļu draugu viesmīlību, gardās picas (pagaršojām arī saldo picu!), bagātīgos un daudzveidīgos pastas ēdienus, itāļu saldumus. Dziedājām karaoki un apbrīnojām, ar kādu vieglumu itāļi uztver dzīvi. Esam sasmēlušies daudz labu iespaidu un ideju, ko ieviest mūsu skolas ikdienā.

Paldies mūsu atraktīvajiem un apzinīgajiem brauciena dalībniekiem!

Nākamais projekta brauciens būs pie mums – marta beigās uzņemsim savus draugus mūsu skolā.