Šodien laukos

Jaunais mācību gads 9.klasei iesācies veiksmīgi Priecājamies par tikšanos ar klasesbiedriem, skaisto skolas apkārtni un par veiksmīgu piedalīšanos konkursā “Šodien laukos”. Konkursu “Šodien laukos” organizēja SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”. Konkursa mērķis – pilnveidot skolēnu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus. Arī šogad konkurss tika organizēts trīs posmos. Pieteikties nebija viegli, bet mums izdevās. Savai komandai izvēlējāmies nosaukumu Lapsa, jo gudra un veikla. Konkurss notika no 1.marta līdz 31.maijam.

Martā saņēmām pirmo uzdevumu:” Izvēlies sev iecienītāko Latvijā ražotu piena produktu, ko ikdienā lieto; Izpēti: Kā šis piena produkts ir radies; Kur tas ir ražots; Kā ir iegūta galvenā izejviela;. Ko nozīmē sarakstītā informācija uz iepakojuma (piemēram, kāda speciāla kvalitātes zīme uz iepakojuma); Kādu un cik tālu ceļu šis produkts veicis pie Tevis? Attēlo uz plakāta Tava produkta ceļu.” Izvēlējāmies Rūjienas saldējumu, apkopojām informāciju, izpētījām iepakojumu, degustējām un izveidojām vizuālu informatīvu plakātu, kas ietvēra mūsu iecienītākā piena produkta shematisko ceļu pie mums. Ar uzdevumu tikām galā veiksmīgi.

Aprīlī saņēmām 2.kārtas uzdevumu. Mums bija iespēja  izvēlēties vienu no tēmām:

Meža atjaunošana; Jaunaudžu kopšana; Mežs un CO2. Izvēlējāmies tēmu „Meža atjaunošana”. Veicamie darbi: Izpētīt un ievākt informāciju par izvēlēto tēmu, izdomāt sižetu, kā tēmu atainot saviem vienaudžiem, sagatavot  izglītojošu prezentāciju.  Bija arī papilduzdevums „Mežs uz papīra”. Kas bija jādara? Jādodas uz mežu un jāsavāc herbāriju, kas sastāv vismaz no 15 vienībām (tie var būt augi, sūnas, ķērpji, koku vai krūmu lapas/skujas u.c.) , no herbārija jāizveido gleznu , jānofotografē ,jānosūta. Izpildījām !

Mācību gada noslēguma mēnesī pienāca 3.kārtas uzdevums. Šis uzdevums bija visnopietnākais: izvēlēties dabisku ūdenstilpni(upi, ezeru, purvu) ,uzfilmēt  reklāmas filmiņu. Reklāmai bija jābūt interesantai, informatīvai un piecu minūšu garai. Ilgi mums nebija jādomā, filmējām Gauju. Gribējās par to tik daudz pastāstīt, bet nācās iekļauties laikā. Mūsu filmiņu novērtēja, kā 2.labāko.

Liels pārsteigums un prieks bija par ielūgumu uz noslēguma pasākumu

16.augustā LLKC mācību un demonstrējumu centrā “LIELOZOLI” ,Tukuma novadā.

Uz pasākumu mēs neaizbraucām. Sazinājāmies ar konkursa organizatoriem, lai pateiktos par iespēju piedalīties konkursā un par iespēju pārbaudīt savas spējas un prasmes. Vēlamies pateikt paldies mūsu atbalstītājiem un palīgiem : zīmju valodas tulkam Ingai Upesjurei un Līgai Grāpēnai par  palīdzību video materiālu sagatavošanā.

9.klases kolektīvs un klases skolotāja Juta Krauja.