Renesanses māksla Florencē

Antra Rozenberga, vēstures skolotāja

Tagad zinām, ka jebkurš brīdis ir lielisks, lai ceļotu uz Florenci.  Visos gadalaikos Florences vēsturiskajā centrā jūs gaidīs  iespaidīgās gadsimtus pieredzējušās ēkas un  laukumi, Arno upe ar 6 tiltiem, katedrāles, baznīcas, galerijas un muzeji. Ēstuves un veikali arīdzan, protams.

No 25.-29.martam Florences bagātīgā vēsture un vecpilsētas krāšņā šodiena šarmēja arī mūs – skolotājas Rutu Paegli, Dainu Leiti, Anitu Kalniņu un Antru Rozenbergu.  Erasmus+  projekta  ietvaros izmantojām iespēju plašināt un plest savu redzesloku kursos “Renesanses māksla Florencē”.

Vēstures, kultūras, emociju un fizisko spēju koncentrāts, ko piedāvāja kursu nedēļa, bija nopietns pārbaudījums mūsu tvertspējai. Klausījāmies teoriju par dižāko renesanses mākslinieku veikumu. Gida pavadībā un arī patstāvīgi lūkojām mākslas darbu originālus un kopijas; bijām pasaulē slavenās kultūras vērtību krātuvēs: Ufici galerijā, Mediči namā, Piti pilī. Lai atpūtinātu acis, vakaros iegriezāmies Verdi teātrī un Sv.Stefana baznīcā paklausīties Šūbertu un Vivaldi.

Tad neliels pavasara krosiņš pa Šarla de Golla lidostu un – laimīgas atgriezāmies mājās. Kājām ap 82km, pa gaisu ap 7000km.  Iesakām visiem!