Radošums klasē un dažādi veidi, kā to radīt

Trīs skolotājas – Antra Milere, Egita Eglīte un Dace Sprince no 16.- 20.oktobrim apmeklēja Eiropas Erasmus+ kursus “Creativity in the classroom and Different Ways of Displaying It”, kas notika Horvātijā, Splitā. Kursu pirmās dienas mācību tēma bija ”Uz projektu balstīta mācīšanās: izglītojoša video / prezentācijas veidošana,  izmantojot digitālos medijus, izstrādājot komandas veidošanas stratēģijas un sadarbību.Satikāmies vecpilsētā pie Ninas Gregorija statujas, tikām sadalīti grupās, vienojāmies par izglītojošā materiāla tēmu, sadalījām uzdevumus un devāmies uz blakus esošo Diokletāna pili. Pēc tam savāktos materiālus apkopojām, lai veidotu kopīgu izglītojošu prezentāciju.
Otrā dienā mūs iepazīstināja ar vietējo pamatskolu, kurai ir vairāki Erasmus+ projekti. Mūs iepazīstināja ar skolas telpām, ieskatījāmies klasēs, kur mācījās skolēni.
Skolas psiholoģe stāstīja par atbalsta personāla darbu, direktore – par Horvātijas izglītības sistēmu. Dienas otrajā daļā iepazināmies ar jauniem Canva A1 rīkiem. Guvām ieskatu par radošu Canvas izmantošanu, par veidiem, kā ar Canvu radīt lielisku digitālo saturu.
Trešās dienas lekcijas tēma “Kas labu skolotāju padara par izcilu?”. Pasniedzējs demonstrēja ļoti daudzus “Prāta vingrošanas” vingrinājumus populāru mūzikas ritmu pavadībā, kas bija jāapgūst.
Nākamajās dienās tikām pievērsti tēmai “Emocionālā inteliģence’’, kas ir spēja izprast savas emocijas, pašmotivācija, savstarpējo attiecību uzturēšana, empātija.
Otra tēma – “Domāšana dabā. Radošās domāšanas spēles motivācijas veicināšanai.” Šīs tēmas tika izspēlētas brīvā dabā, mācot būt uzmanīgiem un vērīgiem pret sevi, citiem un apkārtni.
Kursi bija vērtīgi, jo uzzinājām un redzējām daudz ko jaunu; guvām ieskatu Horvātijas izglītības sistēmā; mācījāmies izprast emocijas, izmantot digitālos medijus, lai mācību procesu klasē padarītu radošāku, kā arī bagātinājām savu pieredzi. Kursu organizatori piedāvāja interesantu sociālo programmu. Apmeklējām Trogiras vecpilsētu ar šaurajām ieliņām, ar prāmi braucām uz Bračas salu. Kādā salas mazpilsētā iepazināmies ar vietējo profesionālo skolu, kurā audzēkņi apgūst akmeņkaļa arodu. Šajā skolā vērojām mācību stundu mākslas klasē.
Atmiņā paliks skaistā Splita ar vēsturisko vecpilsētu, Diokletāna pili, promenādi Adrijas jūras krastā un sastaptie cilvēki. Mūsu grupā bija dalībnieki no Vācijas, Francijas un mēs – no Latvijas.
Paldies Erasmus+ programmai, skolas projekta koordinatorei Daigai Ramatai par atbalstu mobilitātes sagatavošanā, doto iespēju piedalīties kursos un gūt neatsveramu staptautisku pieredzi!

Antra Milere, Egita Eglīte, Dace Sprince