Projektu nedēļa Vaidavā

Kā katru gadu, arī šogad no 09.04 – 12.04.  Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā Vaidavā noritēja projektu nedēļa. Skolēnu uzdevums bija iepazīties ar tik nopietno un svarīgo tēmu “Klimata pārmaiņas”. Visu klašu audzēkņi, atbilstoši savām spējām, padziļināti apguva un  uzzināja, kas ir klimata pārmaiņas un globālā sasilšana, kādēļ klimata pārmaiņas notiek, kā cilvēks ietekmē globālo sasilšanu un kā to novērst.

Projekta nedēļas ietvaros audzēkņi savas ierastās mācību stundas aizvietoja ar cita veida mācīšanos. Skatījās daudzus video materiālus par klimata pārmaiņām un kopā ar pedagogiem tos analizēja un apsprieda. Uzzināja, kādi ir Zero waste 5 soļi Latvijā, kā tos realizēt. Atkārtoja kādi ir šķirošanas veidi. Audzēkņi diskutēja, veica testus, veidoja nākotnes skolas maketu un radošos darbos atspoguļoja, kā samazināt savu ietekmi uz klimata pārmaiņām. 8./9. a klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju Indru, projekta nedēļas ietvaros, piedalījās meža stādīšanā. Viņi iestādīja 500 priedītes. Sirsnīgs paldies par šo iespēju – meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājam Vilmāram Katkovskim un viņa komandai. Lai priedītes labi aug!

Lai arī skolas ieguldījums salīdzinājumā ar globālo problēmu ir niecīgs, kopienas dzīves kvalitātes uzturēšanai un uzlabošanai ir nepieciešama individuāla rīcība. Lūk, dažas audzēkņu prezentācijās pieminētās rīcības, ko ikdienā var veikt ikviens: 1) vairāk iet ar kājām vai braukt ar velosipēdu automašīnas vietā; 2) neizniekot ēdienu un ūdeni; 3) pēc iespējas biežāk aizvietot gaļas produktus ar pākšaugiem; 4) samazināt atkritumus.

Visus dalībniekus par saturīgu un mērķtiecīgi pavadītu nedēļu skolas administrācija pacienāja ar gardu kliņģeri.

Paldies, visiem skolas audzēkņiem un viņu pedagogiem par radošām idejām un veiksmīgi paveikto darbu!

Ekoskolas programmas koordinatore Lauma Lūse