Projekta “Mūsu vērtība – ģimene” 5.diena

Pavisam nemanāmi ir pienākusi nometnes noslēguma diena.

Ar ko šodien nodarbojas mūsu dalībnieki – vecāki un bērni?

Pieaugušajiem ir, par ko padomāt, jo RSU docenta, profesionāla sportista Jāņa Leiša vadītā diskusija rosina domāt par mūsu ēšanas paradumiem. Teiksiet – nu cik tad var atkal par vienu un to pašu! Pilns internets ar daždažādiem padomiem, ko ēst, ko neēst; atver un lasi, cik vien vēlies! Tomēr laikam gluži tā nav, jo profesionāļa ieteikumi tomēr ir balstīti gadu gadiem uzkrātās zināšanās un pierādījumos. Runājām par to, ka stāsts par pareizu uzturu ir stāsts par mūsu dzīves kvalitāti kopumā, un šo dzīves kvalitātes uzlabošanu var veikt katrs no mums. Kas jādara? Jāgrib! Jāsaprot, ka es vēlos dzīvot veselīgi, un soli pa solim tas jādara. Dalībniekiem bija daudz un dažādi jautājumi par dažādiem diētu veidiem, pārtikas produktiem, ūdens lietošanu un vēl daudz ko citu, un lektors pacietīgi un kompetenti atbildēja uz tiem visiem, kliedēja mītus un stereotipus, iedrošināja mainīt un uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Pa to laiku bērni gatavoja krāšņas kompozīcijas māmiņām, mācījās gatavot veselīgus ēdienus, sportoja un gatavojās noslēguma priekšnesumam.

Un pašā nometnes noslēgumā, protams, svinīga sertifikātu izsniegšana dalībniekiem! Skolotājas bija sagatavojušas labus vārdus par katra dalībnieka veikumu un ieguldījumu nometnes laikā un, saņemot sertifikātu un noklausoties pozitīvo novērtējumu, dalībnieki pa visiem kopā izdekorēja svētku torti (ar augļiem un ogām, jo šīsdienas tēma ir veselīgs uzturs!)

Skatītāji ar aplausiem un skaļām ovācijām uzņēma bērnu iestudēto deju “Zaļā pļavā”. Tā filmēts un fotografēts skolas parkā nebija visu vasaru!

Un tā – nometne izskanējusi. Daudz jaunu ideju, pārdomu, zināšanu, draugu, kontaktu, kas, jācer, turpināsies arī vēlāk. Paldies visiem brīnišķīgajiem nometnes pasniedzējiem Ernestam Pūliņam – Cinim, Andrim Keišam, Ralfam Upmanim, Indulim Paičam, Jānim Leitim un visiem nometnes pedagogiem, īpaši Dacei Sprincei, Antrai Milerei un Gunitai Mežulei, kā arī atraktīvajiem un azartiskajiem nometnes dalībniekiem!

Mēs visi kopā paveicām lielu darbu. Paldies, un uz tikšanos citreiz!

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros