Pavasaris Polijā

No 4. – 9. martam 9. un 8 b. klases skolēniem projekta Erasmus+ ietvaros bija iespēja doties uz Polijas pilsētas Jastrzębie-Zdrój skolu.
Skolēni Poliju apmeklēja pirmo reizi, tur pavadītais laiks bija aktivitātēm bagāts un dienas paskrēja nemanot.

Pirmajā dienā izbaudījām pavasari skaistajā Krakovā, priecājāmies par vecpilsētu un grezno katedrāli. Vakarā devāmies uz Jastrzębie-Zdrój. Turpmāk sekoja iepazīšanās ar Polijas un Kipras skolēniem un skolu. Skolēniem bija iespēja piedalīties ziepju gatavošanas meiterklasē un Antibulinga nodarbībā. Pēcpusdienā, pēc kopīgām pusdienām ,notika skolas apkārtnes iepazīšana-orientēšanās. Pēc nelielas atpūtas skolēni iepazina Aikido cīņas mākslu. Vakariņās baudījām Polijas nacionālās virtuves piedāvājumu.Skolēni gatavoja plakātu par savu valsti, pilsētu un skolu. Atbildība un satraukums, jo paveiktajam darbam sekoja prezentācija, bet viss izdevās lieliski;  bija iespēja apmeklēt muzeju Carbonarium, kur uzzinājām visu par akmeņogļu veidošanos un izmantošanu. Diena noslēdzās ar sportisku aktivitāti-slidošanu pilsētas ledus hallē.

Ceturtdien pēkšņi nokļuvām atpakaļ ziemā, jo apmeklējām kalnus, dzērām tēju kafejnīcā 1001m augstumā. Pēcpusdiena bija pārsteigumiem pilna. Apmeklējām romantisko pilsētiņu Češinu, bija iespēja  nogaršot krāšņas un garšīgas kūkas un, šķērsojot tiltu, nokļūt Čehijā, vakarā noguruši, bet laimīgi nogaršojām Polijas nacionālo ēdienu Pierogi. Tie pēc būtības ir paliela izmēra pelmeņi ar dažādiem pildījumiem, kas var būt gan asi, gan saldi. Tradicionāli pildījumam izmanto skābētus kāpostus, gaļu ar sīpoliem vai kartupeļus ar sieru. Projekta pēdēja diena, 8. marts,  sākās ar patīkamu pārsteigumu, polijas skolēni mūsu meitenēm pasniedz ziediņus, turpmākajā dienas daļā sekoja robotikas nodarbība un vizīte pie pilsētas mēra kundzes, pilsētas domē. Kopā ar Kipras skolēniem mums bija noorganizēts brauciens uz ogļu raktuvēm. Tā bija iespaidīga un neaizmirstama ekskursija, jo pabijām 100 stāvus zem zemes.

Paldies Polijas draugiem par laipno uzņemšanu un interesanti pavadīto laiku. Paldies mūsu skolas attīstības centram.
Skolēniem bija iespēja izbaudīt pavasari Polijā, gūt jaunu pieredzi un jaukas atmiņas.

Skolotāja Juta Krauja