Nometnes “Radām un rādām – 2023” pirmā diena!

Cik jauka saule

spīd šajā dienā!

Cik daudz draugu

mēs satiekam nometnē!

Kopā mēs varam

radīt un rādīt!

Šis ir viens no dzejoļiem, kas tapa radošajās darbnīcās. Bet visu pēc kārtas!

Nometne atkal pulcē kopā 30 bērnus, kuri vēlas vasaras brīvlaikā vienu nedēļu pavadīt, piedaloties dažādās radošās, interesantās un aizraujošās nodarbēs.

Šogad nometne ir nedaudz neierasta, jo tajā piedalās arī 7 skolēni no Spānijas, Tenerifes, skolas I.E.S. Ichasagua.

Tāpēc pirmajā dienā spēlējām vairākas iepazīšanās spēles, kamēr iemācījāmies viens otra vārdu, ar plaukstas nospiedumu apzīmogojām zvērestu izturēties vienam pret otru draudzīgi un laipni, aktīvi piedalīties visos pasākumos un nelietot mobilos telefonus.

Vēlāk, gatavojoties pārgājienam, katrs demonstrēja savu prasmi no Latvijas produktiem pagatavot sev līdzņemamās sviestmaizes.

Un pārgājiens var sākties! Lai gan ir karsti, visi ir nodrošinājušies ar ūdens pudelēm, saulesbrillēm un cepurītēm, tāpēc var izturēt gājienu gar Gaujas krastu un dažādas komandas darba spēles – kopā atrisināt 7 dažādus uzdevumus, pārbaudīt savu veiklību un attapību. Vislielāko sajūsmu izraisīja kuģu meistardarbnīca – katra komanda no dabas materiāliem izveidoja kuģīti ar atšķirīgu krāsu buru un laida to ūdenī, vērojot kuģīša ceļu. Bija jautri un patīkami vēro, ka visi kuģi noturējās uz ūdens un šodien varbūt jau ir aizpeldējuši uz jūru.

Gaidām, ko nesīs rītdiena!

Daiga Ramata, biedrība “Kopā varam!”

Projektu finansē Valmieras novada pašvaldība.