Mūsējie dara “Darē”!

2.februāri 7.un 9.klases skolēni gaidīja ar prieku un satraukumu. Prieks par to, ka jādodas ciemos, satraukums- par iespēju pašam radoši darboties. Ciemos mūsu skolēni devās uz koprades darbnīcu “Dare”  projekta “Varu un daru“ ietvaros.

Nedēļas sākumā skolēni iepazinās ar  “Dares” mājas lapu, lai zinātu, pie kā ciemosies un kur jādodas. Viņiem tika piedāvāta praktiska darbošanās – izgatavot sev  oriģinālu krekliņu. Ar aizrautību tika pētīts interneta piedāvājums, un katrs izvēlējās sev tīkamāko zīmējumu.

Trešdien 7.un 9.klases skolēni devās uz “Dari”, kura atrodas Valmieras Dizaina un mākslas skolas telpās. ”Dares” mājīgajā darbnīcā skolēnus sagaidīja darbinieki Laura un Timotejs.

Pirms ķerties pie darba, noskaidrojām, kas tad ir “Dare”. Uzzinājām, ka tā ir vieta, kur var patstāvīgi darboties, apzināt savas spējas un intereses, attīstīt radošumu, īstenot savas idejas. Tur ir pieejamas modernas iekārtas un instrumenti. Darboties  var gan dizaineri, amatnieki ,rokdarbnieki, gan studenti, skolēni, vecāki kopā ar bērniem un arī jebkurš radošs cilvēks. Timotejs pastāstīja par katru iekārtu un parādīja, ko var pagatavot, to izmantojot. Tas bija interesanti, vajadzīga tikai izdoma, pacietība un rūpīgums, kā arī pašiem jāņem līdzi savs  pamatmateriāls (audums, krūze, finieris, krekliņš).

Visu izpētījuši, skolēni varēja sākt darboties. Ar datora palīdzību Laura apstrādāja katra izvēlēto attēlu. Īpašs printeris attēlu izgrieza uz līmplēves. Tālāk sekoja atbildīgākais un rūpīgākais darbs – ar smalkas pincetes palīdzību noņemt no zīmējuma liekās detaļas. 7. un 9.klases skolēni strādāja rūpīgi un veikli. Kad darbs bija paveikts, Timotejs gatavos zīmējumus ar karsto presi piekausēja krekliņiem.

Prieks par galarezultātu liels. Vēl kopbilde un paldies! Uz tikšanos! (Kāds varbūt atgriezīsies, lai īstenotu savu ideju vai izgatavotu īpašu dāvaniņu.)

Paldies projekta iniciatoriem par iespēju uzzināt, iemācīties un izmēģināt!

                                                                            Rakstu sagatavoja internāta skolotāja Juta Krauja

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)