Mobilitātes vizīte projektā “Mazais mākslinieks labākai pasaulei” Madridē

No 20-24.martam mēs, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra pirmsskolas skolotājas: Sigita Geca, Santa Dubkeviča, direktores vietniece Iveta Dobelniece un direktore Iveta Kļaviņa, programmas Erasmus+ ietvaros viesojāmies Madridē (Spānijā), lai piedalītos projekta “Mazais mākslinieks labākai pasaulei” mobilitātes vizītē.

Apmeklējām Madrides Alfredo Lopeza vārdā nosaukto pirmsskolas izglītības iestādi, iepazināmies ar darbiniekiem, satikām iepriekšējos projektos iepazītus kolēģus no Spānijas un Itālijas, ar interesi vērojām pirmsskolas ikdienu, sākot no mazuļu grupiņas līdz pat sagatavošanas vecuma bērniem. Pamanījām daudz kopīga, kā arī krasas atšķirības.

Sadarbībā ar kolēģiem piedalījāmies projekta “Mazais mākslinieks-labākai pasaulei” aktivitātēs – vadījām dabas vides estētikas meistarklases spāņu pirmskolēniem un viņu vecākiem. Tapa skaisti un dinamiski mākslas darbi ar krāsainajām smiltīm, akvareli, flomasteriem un no Latvijas līdzi paņemtajiem pielīmējamajiem nieciņiem, kas spāņu bērnus īpaši ieinteresēja.

Piedalījāmies “Art Fair” noslēguma konferencē par mākslas terapijas elementu izmantošanu pirmsskolas vecuma bērnu emocionālajā audzināšanā. Prezentējām savu iestādi un tās sniegtās atbalsta iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām, iekārtojām kopīgu izstādi gan no līdzi atvestajiem, gan arī meistarklasēs tapušajiem bērnu mākslas darbiem.

Esot Madridē, gribējās sajust un izbaudīt pēc iespējas vairāk spāņu kultūru, vēsturi, ēdienus un tradīcijas, tāpēc brīvajos brīžos iejukām tūristu pūlī un baudījām skaistos pilsētas skatus, devāmies tūrē pa vēsturisko un arī mūsdienīgo Madridi.

Nedēļas vissiltāko dienu pavadījām vēsturiskajā, klintīs celtajā un UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā TOLEDO pilsētā. Sajūsminājāmies par skaisto arhitektūru, šaurajām, līkumotajām ieliņām, zaļajiem iekšpagalmiem. Tā kā esam azartiskas optimistes, ļāvāmies “TOLEDO FLY” vilinājumam un pa trošu ceļu “pārlidojām” Taho (Težu) upi. Tas bija īss, bet neaprakstāmi skaists mirklis. Atbrīvojošo lidojuma sajūtu, atcerēsimies vēl ilgi.

Gastronomiskajā baudījumā Spāņu tradicionālā PAELJA un TAPAS, bet drosmīgākās no mums nogaršoja ne vien mīdijas un astoņkājus, bet tika galā arī ar ēdienu, kura nosaukums ”Zušu mazuļu pods”.

Kafijas pauzēs labprāt cienājāmies ar karstā šokolādē mērcētu spāņu cepumu – ČURROS, bet cienastā mājās palikušajiem kolēģiem atvedām tradicionālos kārumus TURROS.

Vēja spārniem aizskrējusi nedēļa, kas ne vien sniedza mums priekšstatu par pirmsskolas izglītības darbu Spānijā, bet bagātināja mūs katru kā personību, kā cilvēku, kurš kaut uz nedēļu, bet tomēr nes savas skolas, savas pilsētas un savas valsts vārdu plašajā pasaulē.

Santa Dubkeviča, Sigita Geca, Iveta Dobelniece, Iveta Kļaviņa
31.03.2023.