Mākslas diena skolā!

Kā jau jebkurā skolā, arī mūsējā ir viena un tā pati problēma – skolas sienas nobružājas, novalkājas, savu pirkstu pieliek arī ne tik apzinīgie ļautiņi, beigu beigās skats reizēm top tāds bēdīgāks. Ko darīt? Var jau vaimanāt un sūdzēties, bet mūsējie izvēlas citu ceļu: no defekta radīt efektu!

Kā? Apgleznot!

Un tātad 5.aprīlī projekta “Varu un daru!” ietvaros nolemts apgleznot sienas 1.stāva koridorā. Kāda būs kopējā tēma? Ideju ir daudz, bet šībrīža aktualitāte ir Eiropa. Kā nekā mēs jau ilgus gadus esam Eiropā, mums ir daudz draugu un sadarbības partneru dažādās valstīs, paši bieži braucam apciemot projektu partnerus un mācīties no viņu pieredzes. Domāts – darīts.

Visi 5.-12.klašu skolēni skolotāju Gunas, Baibas S. un Kristiānas vadībā pētīja, meklēja un izvēlējā kādu Eiropas valsti raksturojošus simbolus. Katram bija sava ideja, kā to īstenot, bet mākslinieka Kristapa Auzenberga vadībā viss tika realizēts spīdoši – katra klase uzzīmēja savus izvēlēto valsti raksturojošus 3 simbolus – tās bija gan tradīcijas, gan dabas ainavas, gan slavenas celtnes, gan ēdieni, gan atpazīstami personāži, gan valsti raksturojoši vēsturiski notikumi.

Kāda tad bija klašu izvēle?

5., 5.b klase – Vācija.

5.a klase- Latvija.

6.klase – Portugāle

6.a klase – Igaunija

7., 6.b klase – Polija

7.a klase – Itālija

8.klase – Grieķija

8.a klase – Anglija

9.klase – Francija

9.a klase – Lietuva

10.klase – Turcija

11.klase – Norvēģija

12.klase – Spānja.

Tagad mums ir vieta, kur paskatīties un mācīties ģeogrāfiju vieglā un interesantā veidā. Paldies ieinteresētajiem un atraktīvajiem skolēniem, atsaucīgajiem pedagogiem un pacietīgajam Kristapam Auzenbergam!

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts «Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai» (PuMPuRS)