Mācības ledus un uguns zemē – Islandē

Kad Latvijā bija visdrūmākais mēnesis, mums bija iespēja aizbraukt uz troļļu, uguns un ledus zemi – Islandi. Piedalījāmies Erasmus organizētajos Smart Teachers Play More kursos. Tā bija lieliska iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo. Šo kursu izvēlējāmies tāpēc, lai paplašinātu savu redzesloku, iegūtu praktiskas zināšanas labbūtības un klases jogas nodarbību organizēšanā.
Mācību procesā galvenā uzmanība tika pievērsta skolotāju un bērnu veselībai un labklājībai.
Kursu ietvaros apmeklējām arī Islandes skolu, kur iepazinām vietējo skolu sistēmu. Liels uzsvars skolās tiek likts uz āra darbiem, sportu un praktiskiem priekšmetiem, piemēram, mājas ekonomikai, koka darbiem un mākslai.
Visu uzturēšanās laiku mēs baudijām islandiešu viesmīlību ar lieliski noorganizētu kursu programmu un brīvā laika pavadīšanu.
Noteikti viens no lielākajiem ieguvumiem šajā pieredzes braucienā ir jauniegūtie draugi. Protams, arī jaunās zināšanas, ko jau aktīvi pielietojam mācību procesā. Ir iepazīta vietējā kultūra un redzētas brīnumskaistas vietas. Mūs pārsteidza geizeri, karstie avoti un baseini, ūdenskritumi, ledāji, melno smilšu pludmale, un Jūs neticēsiet, arī ziemeļblāzma.

Mārīte Klapenkova un Sigita Geca, pirmsskolas pedagoģes