Lieldienas aizvadot

2.aprīlī, atgriežoties no Lieldienu brīvdienām,  skolēni līdzi uz skolu izstādei bija atveduši skaistākās olas, kuras krāsojuši kopā ar vecākiem. Cik krāsainas- raibas, zilas, zaļas un brūnas! Skaistāko noteikt nebija iespējams, tāpēc visi olu krāsotāji dāvanā saņēma šokolādes oliņas.

Bērni kopā ar skolotājām minēja mīklas, klausījās internāta skolotājas Aldas Treijas apkopotos Lieldienu ticējumus un katra klase veidoja savu Lieldienu zīmējumu. Ārā- skolas teritorijā, bija noslēpti maisiņi ar pārsteigumu, ko katras klases bērniem kopā bija jāatrod un pirms atvēršanas jāveic uzdevumi. Uzdevumi tika nosūtīti balss ziņā uz klašu internāta skolotāju telefoniem. Bērniem bija jālec kā zaķiem, jādzied kā gaiļiem un jākladzina kā vistām, tāpat arī jāgriežas elkoņos un pēc šo uzdevumu veikšanas jānoķer Lieldienu zaķis un ar viņu kopā jāuztaisa foto.

Zaķim ļoti patika fotografēties, tādēļ  tapa gan klašu kopīgie foto pie izgreznotām šūpolēm, gan individuālas fotosesijas bērniem un pedagogiem. Lieldienas tika aizvadītas draudzīgi, priecīgā gaisotnē un dažas siltās lietus lāses pat nespēja saliedēt kustīgā zaķa kažoku.

Pēc pasākuma katrā klasē viena ola bija jāsadala tik daļās, cik klasē ir cilvēku un katram sava daļiņa jāapēd, lai turpmāk visi dzīvotu draudzīgi. Protams, Lieldienu olas nedrīkst ēst bez sāls, citādi visu gadu melos! Tādēļ skolotāja Alda katrai klasei izsniedza arī mazu sāls maisiņu.

Paldies visiem par jauko kopā būšanu!

Internāta skolotāja Gunita Gumbre