Latvijas Autisma apvienības darbnīcas vecākiem un speciālistiem

No 8.līdz 12.augustam Latvijā viesosies ASV speciālistu komanda, un Latvijas Autisma apvienībai ir izdevies noorganizēt bezmaksas darbnīcas vecākiem, kuru bērniem ir zemu funkcionējošs autisms un speciālistiem, kas strādā ar šiem bērniem. Grupas notiks gan klātienē Strēlnieku ielā 9, gan attālināti.
8.augusts 16:00 – Uzvedības stratēģijas pašaprūpē bērniem ar zemu funkcionējošu autismu (podiņmācība, ēšana, miegs, seksualitāte uc); Izteikta negativitāte un stratēģijas.
9.augusts 10:00 – Zemu funkcionējošs autisms un agresīva uzvedība Kā paredzēt, kā palīdzēt bērniem ar agresiju pret brāļiem un māsām, vienaudžiem skolā un bērnudārzā un pet pieaugušajiem. Ko darīt pēc tam?
10.augusts 10:00 – Saskarsme un sadarbība ar neverbāliem bērniem un jauniešiem ar autismu.
11.augusts 16:00 – Augsti funkcionējošs autisms un nezināmas vietas bērniem.
12.augusts 16:00 – Kā sagatavot un ieviest individuālo uzvedības plānu bērniem ar zemu funkcionējošu autismu.

Katra darbnīca būs 2,5 stundas gara un, ja jūs zināt, kas var palīdzēt ar tulkošanu, dodiet ziņu.
Darbnīcas ir bez maksas, bet aicinām ņemt līdzi groziņus omulībai.
Pieteikšanās saite: https://forms.gle/RyWZQfk2pN5na48N6

Tāpat rudenī Latvijas Autisma apvienība uzsāks tematiskās atbalsta grupas vecākiem:
Tā kā autisma apvienība nesenajās anketās ir saņēmusi daudzus jautājumus par pubertāti un seksualitāti, un iezīmējās ļoti komplicētas situācijas, kopā ar Bērnu klīniskās universitātes komandu un mūsu starptautiskajiem draugiem veidosim divas informatīvās atbalsta grupas – lekciju/darbnīcu ciklu vecākiem, kuri audzina bērnus un jauniešus ar smagu autismu.
Lai saprastu, kādas tēmas ir jums aktuālas, ar kādām situācijām saskarieties un lai varētu sagatavot lekciju materiālus, aicinām aizpildīt anketas:
Pubertāte meitenēm: https://forms.gle/nFULSScTz9bZHCaW7
Pubertāte puišiem: https://forms.gle/X6TbaN7G59FRpv5u8
Aicinām šo anketu aizpildīt nedēļas laikā, kamēr ASV komanda ir uz vietas un varam kopīgi izdiskutēt tulkojamos/adaptējamos materiālus.

LAA sadarbībā ar Stomatoloģijas institūta komandu plāno īstenot ideju par atbalsta grupām vecākiem ar zobu kopšanu un ārstēšanu, kā arī veidot mazākas grupiņas pašiem bērniem, lai viņus iepazīstinātu ar vidi. Idejas attīstībai mums jāraksta oficiāla vēstule, un vēlamies to balstīt uz datiem, kā arī aprēķināt, cik liels ir pieprasījums, cik daudz grupas veidot vecākiem, cik – pašiem bērniem. Tāpēc aicinām aizpildīt anketu, kā arī, ja ir kaut kas, par ko neesmu iedomājusies, lūdzu, droši rakstiet vai nu anketā vai arī komentāros. https://forms.gle/eq6PNmjjkVvkRFSv5

Tāpat, ja ir vēl kādas grūtību grupas, kuras Jūs vēlaties izzināt kopā ar speciālistiem un citiem vecākiem, aicinām aizpildīt šo anketu: https://forms.gle/ctoMmV8Xhfzb4D9C9
Īpaši aicinām tos vecākus, kuriem ir aktuālas mazāk skartas tēmas, piemēram, autisms un epilepsija, utt., un mēs meklēsim Latvijas un starptautiskos speciālistus.
Atgādinām, ka joprojām ir iespējams iegādāties lielisko, praktisko grāmatu “Ardievas šķēršļiem. Palīgs bērnu ar autiskā spektra traucējumiem, UDHS vai Tureta sindromu audzinātājiem.” http://www.autisms.lv/veikals/item/gramatas/ardievas-skersliem/
Ceļvedis satur informāciju, speciālistu ieteikumus un par zinātnē balstītas, praktiskas metodes, kā arī sniedz skaidrojumu bērnu vai jauniešu atšķirīgajai uzvedībai.

Ar cieņu un uz satikšanos!
Līga Bērziņa
Latvijas Autisma apvienība
29454011
http://www.autisms.lv
http://www.facebook.com/autisms