Kursi “Apzinātība un labbbūtība skolā un dzīvē”

Martinikve 2023.g. 10.-14.aprīlis  “Apzinātība un labbbūtība skolā un dzīvē”

Latvijā jau pieteicās pavasaris, kad pienāca mana kārta doties uz  Erasmus+ kursiem skolotājiem. Ar nodomu biju izvēlējusies norises vietu un kursu tēmu, kas, pēc maniem priekšstatiem, man mācīs saņemt spēkus un tikt galā ar ikdienas sagādāto stresu un nogurumu. Manas cerības attaisnojās, jo kursu nodarbības vadīja izcili vitāla, enerģiska pasniedzēja. Bija iedvesmojoši vērot aizrautīgu cilvēku darbā. Pacilājoša bija pati atrašanās ieinteresētas, uz mērķa sasniegšanu noskaņotas auditorijas rindās. Grupā bijām 21 pedagogs no Eiropas – no Spānijas, Itālijas, Čehijas, Ungārijas, Vācijas, Latvijas.

Kā jau norāda kursu tēma un pašu dalībnieku izteikumi, tad bijām sapulcējušies pedagogi, kuri vēlējās sevī un ap sevi mainīt trauksmes un negatīvisma izpausmes. Teorētiskajās nodarbībās un praktisko vingrinājumu laikā strādājām ar emociju atpazīšanu, iepazinām veidus, kā mazināt spriedzi.

Kursu vadītāja nesavtīgi dalījās ar saviem materiāliem, videofilmiņām, autoru darbiem. Pati būdama fizisko aktivitāšu un austrumnieku prakšu entuziaste, arī mūsu daudzgalvainajai un pastīvajai grupai viņa centās ierādīt meditācijas un ķermeņa vingrojumu dziedinošo mākslu.

Man kā vēsturniecei bija ļoti pamācoši papildus kursu noarbībām iepazīt Martinikves salas drūmo vēsturi – atmiņas par verdzības laikiem pagājušajos gadsimtos.

Skolotāja   Antra Rozenberga