“Ko dara uzņēmējs?”

Trešdien, 12.aprīlī, VGV-AC 10.-12.klašu jaunieši Ēnu dienas ietvaros devās ciemos pie viena no Valmieras individuālā uzņēmēja Eduarda Kovtuna, lai iegūtu praktisku pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanā un ieklausītos veiksmīga uzņēmēja pieredzes stāstā.

Uzņēmējs Eduards Kovtuns ir  viens no retajiem vīriešiem skroderiem Latvijā. Eduards nav vienkārši apģērbu šuvējs, bet modelētājs, kurš izprot cilvēku un viņam atbilstošo stilu, jo īpaši dāmu stilu. Varbūt tieši tādēļ pie šī skrodera vēl pavisam nesen veidojās rindas vairāku mēnešu garumā.

Šobrīd uzņēmējs ir uzsācis papildu biznesu – uz savas privātās zemes A.Upīša ielā radījis estētiski skaistu interjera vidi, vietu dažādiem pasākumiem un svinībām plašā, pašizveidotā siltumnīcā. Uzņēmējs pastāstīja par savu pieredzi  biznesā. Sarunas laikā uzņēmējs atklāja, ka ļoti svarīgi  attīstīt ieradumu atbildīgi izmantot resursus (ieguldītais darbs, laiks, materiāls), izvērtējot roku darba vai rūpnieciski radītu risinājumu lietderību un izvēloties piemērotāko mērķim, kas ļauj krietni ietaupīt finansiālos resursus. Viņš atklāja, ka pasākumu vietas izveidē, viņš izvēlējies daudz ko izdarīt pats ar saviem spēkiem kopā ar savu atbalsta grupu, iedvesmu smeļoties digitālā vidē.

Jaunieši noskaidroja, ka  uzņēmējam jābūt drosmīgam, lai īstenotu savas biznesa idejas, disciplinētam, radošam, lai ietaupītu resursus un radītu orģinālu, estētisku vidi, atbildīgam un čaklam, jo savā biznesā daudzas lietas jādara pašam uzņēmējam.

Jaunieši aktīvi uzdeva jautājumus un izbaudīja skaisto pasākumiem radīto telpu, tās dizainu, interjera vidi un pozitīvo atmosfēru.

Paldies par atbalstu surdotulkam Ingai Upesjurei un klases audzinātājai Ingai Mockus!

 Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone

FOTO