Karjeras nodarbības 7.klasēm

Trešdien, 3.novembrī, 7.a klases skolēni iepazinās ar darba vietām un profesijām dažādos Valmieras uzņēmumos. Skolēni pēc fotogrāfijas atpazina Valmieras uzņēmumus un modelēja, kādu profesiju pārstāvji strādā šajā uzņēmumā, izmantojot gan savas zināšanas, pieredzi, gan arī  papildinot savas zināšanas par karjeras iespējām uzņēmumos.

Pasākuma laikā tika pārrunāta vertikālā un horizontālā  karjera un  nepieciešamā tālākizglītība dažādām profesijām.

Varam secināt, ka 7.a klases skolēniem ir  pietiekamas priekšzināšanas profesiju pasaulē un viņi diezgan labi spēj atpazīt dažādus  Valmieras uzņēmumus un darba iespējas tajos.

Oktobra beigās arī otra 7.klase tiešsaistē iepazinās ar to, kas ir brīvprātīgais darbs.

Skolēni ieguva informāciju , ka brīvprātīgais darbs ir iespēja visa vecuma cilvēkiem veikt sabiedrisku darbu, lai veicinātu sabiedrības attīstību, kā arī uzzināja galvenos ieguvumus jauniešu brīvprātīgam darbam – savu prasmju un pirmās darba pieredzes iegūšana, iesaistoties dažādos sabiedriskajos darbos, lai sagatavotu sevi pieaugušo dzīvei , kā arī iespēja pielietot praksē skolā iegūtās zināšanas.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja noderīgas interneta resursu saites, kur  iegūt informāciju par brīvprātīgā darba iespējām Latvijā, savā novadā , savā pilsētā.

Paldies par sadarbību  audzinātājām Guntai Bulmeistarei un Jutai Kraujai.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone

04.11.2021.