Kā mēs sargājam Latviju?

Novembris –  valsts svētku mēnesis. Laiks, kad mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi nosargāja Latvijas valsts neatkarību tālajā 1918. gadā, un svinam nozīmīgos svētkus – Latvijas dzimšanas dienu. Laiks, kad svarīgi ir nosargāt savas valsts neatkarību un iedvesmot skolēnus būt savas valsts patriotiem.

22.11.2022. Aizsardzības ministrijas eksperts Agris Baranovskis un Nacionālo  bruņoto spēku karavīre Lelde Krancmane  ieradās skolā, lai vidusskolēniem veltītu klātienes lekciju  “Kā mēs sargājam Latviju?” Lekcijas mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares aktuālajiem jautājumiem. Skolēniem bija iespēja uzzināt par aktualitātēm un iespējām kā būt daļai no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Šī gada galvenā aktualitāte ir visaptveroša valsts aizsardzība un valsts aizsardzības obligātais dienests, kuru plāno ieviest no 2023.gada janvāra. Skolēni papildus uzzināja par drošības izaicinājumiem, sabiedrības atbildību, kā arī jauniešu iespējām iesaistīties valsts aizsardzībā, tostarp Jaunsardzē, Zemessardzē un Nacionālo bruņoto spēku profesionālajā dienestā.

Lekcija skolēniem bija izglītojoša un interesei raisoša. Vidusskolēni ar aizrautību klausījās Nacionālo bruņoto spēku aktualitātēs un izrādīja interesi par notiekošo valstī. Lekcijas laikā skolēni tika iesaistīt sarunās, kurās arī aktīvi piedalījās un guva atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Internāta skolotājas Inga Mockus un Inga Upesjure