Īsgrāmatiņas

Laimīgu Jaungadu ar allaž priecīgām ziņām!

Baltijas autoru īsgrāmatiņas  tagad pieejamas mūsu bibliotēkā un arī bērniem visā pasaulē.

Noslēdzies gads, kura laikā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas bērnu literatūras un lasītveicināšanas organizācijas īstenojušas starptautisku projektu “Baltijas autoru īsgrāmatiņas” (Tiny Books from Baltic Authors). 18 vienas lapas grāmatiņas pieejamas 10 valodās un brīvi lejuplādējamas vietnē www.tinybooks.eu .

No Latvijas projektā konkursa kārtībā iesaistījās rakstnieki – Osvalds Zebris, Lauris Gundars, Inese Paklone, Agnese Vanaga, Rasa Bugavičute-Pēce un Jānis Joņevs. Savukārt, ilustrāciju mākslu pārstāv – Anna Vaivare, Mārtiņš Zutis, Reinis Pētersons, kuri ilustrēja lietuviešu rakstnieku darbus, bet pie igauņu stāstu vizuālā vēstījuma darbojās Rūta Briede, Elīna Brasliņa un Anete Bajāre-Babčuka.

Stāstos iekļautas “neērtās” tēmas – vienlīdzība, kultūru daudzveidība, vārda brīvība –, lasītāji ir aicināti apzināt stereotipus – vecuma diskrimināciju, invaliditāti un dzimumu lomas. Projekta vadītāji ir pārliecināti, ka mūsdienu pasaulē šādas tēmas jāiekļauj sarunās ar bērniem jau kopš mazotnes.

Skolas bibliotekāre Anita Kalniņa