Halovīns

2. novembrī mūsu skolā notika Halovīns – mūsu skolas baisākie svētki.

Pasākuma mērķis bija saprast, ka tad, kad Latvijā ir Veļu laiks, pasaulē tiek svinēti arī šādi svētki – Halovīns. Tā veidojot izpratni arī par citādo un mums, Latvijā dzīvojošajiem, ne tik tuviem svētkiem – amerikāņu tradīciju, kas globalizācijas rezultātā izplatījusies daudzās valstīs. Skolēniem bija uzdots radošs mājas darbs atbilstoši Halovīnu noskaņām – izgrebt ķirbi. Katra klase piedalījās konkursā “Lieliskākais ķirbis”, kur tika novērtēti skolēnu radošie veikumi – izgrebtie ķirbji. Konkursā 1.vietu ieguva 11.klases skolēni, 2.vietu 9.klases skolēni, 3.vietu ieguva 6.a un 6.b klases skolēni.

Halovīnu pasākums norisinājās skolas zālē, kur skolēniem bija sagatavotas dažādas aktivitātes un spēles. Uz pasākumu skolēni bija ieradušies ģērbti Halovīnu noskaņās.Par cik Covid 19 ierobežojumu dēļ skolā ļoti ilgi nebija pasākumu – karnevālu ar pārģērbšanos, skolēni un skolotājas bija ietērpušies tādos kostīmos kā spoki, raganas, mūmijas un citi baisi tēli. Skolas svētku zāle bija piepildīta ar dažādiem Halovīnu tēliem, kas radīja šo svētku mistērisko noskaņu. Skolēni apbrīnoja viens otra tēlu un labprāt dalījās ar savām idejām, no kurām guva iedvesmu saviem tērpiem. Tērpi tika vērtēti un piešķirti tituli. Konkursā bija trīs kategorijas :

Interesantākais tērps –  titulu ieguva Melisa Slaidiņa 9. klase.

Šausmīgākais tēls – Amanda Ozola 9. klase.

Smieklīgākais tēls – Roberts Immurs 11.klase.

Pasākuma laikā skolēniem norisinājās Kahoot spēle par  Halovīnu tematiku. Skolēni spēlē piedalījās klašu grupās, bet  skolotājas bija apvienojušās vienā grupā ar nosaukumu – Laipnās raganas. Halovīnu Kahoot spēlē pirmo vietu ieguva skolotāju komanda – Laipnās raganas. Pasākumā skolēni aktīvi iesaistījās, bija pozitīva un jautra gaisotne, taču tērpi un dekorācijas ļāva saglabāt Halovīnu mistēriju un noskaņu. Pēc Kahoot spēles sākās  diskotēka, kurā skolēni varēja savā starpā kārtīgi izdejoties un izbaudīt Halovīnu svētku gaisotni.

Liels paldies pasākuma plānotājiem un organizatoriem – Skolas skolēnu domei, atbildīgie bija Roberts Immurs, Melisa Slaidiņa, Samanta Žurakovska.

Internāta skolotāja Inga Mockus