Foto orientēšanās Dikļos

Vēloties aizrautīgu piedzīvojumu, “Bitītes” grupas bērni devās foto orientēšanās ekskursijā uz Dikļiem.
Iepriekš jau iepazinām Dikļus virtuālā vidē, skatījāmies attēlus ar vietām, kuras apmeklēsim. Lasījām Vika pasakas par Sarežģīto zvirbulēnu, par Dakteri Gorillu, par Zaļo Vārnu un citiem Vika pasaku varoņiem. Kārtīgi sagatavojušies devāmies uz Valmieras autoostu, kur veicām sociālu eksperimentu “Vai cilvēks, kuram nav attīstītas valodu prasmes, var nopirkt starppilsētu satiksmes autobusa biļeti?”  Bērns parādīja zīmīti ar autobusa attiešanas laiku un galamērķi. Pateicoties laipnajai VTU autoostas darbiniecei, mums tas izdevās! Tad, atrodot uz biļetes norādīto platformu un sagaidot autobusa attiešanas laiku, varējām sēsties autobusā. Pēc neilga brīža saulainā un siltā laikā izkāpām Dikļu pieturā. Tagad galvenais jautājums bija: “Uz kuru pusi mums ir jādodas?”. Ņēmām palīgā gan digitālo maršruta karti, gan uz papīra drukāto – pētījām, salīdzinājam un tad drošiem soļiem devāmies ceļā, veicot foto orientēšanos pa Dikļiem.
Kopā ar bērniem pēc attēliem meklējām objektus dabā – Dikļu pili, Vika pasaku parku, Neikenkalna dabas koncertzāli un Dikļu baznīcu.
Sarīkojām bagātīgu pikniku, kurā katrs no bērniem varēja pielietot apgūtās praktiskās dzīves iemaņas un prasmes.
Baudījām brīnišķīgo pavasarīgo laiku, izzinoši un interesanti pavadījām dienu un ieguvām jaunas prasmes.
Rezultātā prieks par paveikto, saņemtas pozitīvas emocijas un siltuma sajūta sirdī gan bērniem, gan viņu vecākiem un arī mums.
“Bitītes” grupas komanda – Sigita Geca, Mārīte Klapenkova, Valda Ņikitina