Erasmus+ projekts Portugālē

VGV-AC skolotājas Inese Eglīte un Egita Eglīte piedalījās projektā “Special needs. The challenge of inclusion”, kas norisinājās 10. – 14.oktobrī Portugāles pilsētā Sesimbra. Projekts bija veltīts skolēnu ar īpašām vajadzībām apmācībai. Visa nedēļa bija ļoti piesātināta un mācību grafiks bija pilnībā aizpildīts līdz vēlai pēcpusdienai. Rīta cēlienā klausījāmies speciālistu lekcijas, praktiskas apmācības un uzdevumu veikšana, pārrunas, diskusijas, kā arī notika dalīšanās par speciālās izglītības izaicinājumiem katrā valstī. Erasmus kursa apmācībā piedalījās speciālās izglītības skolotāji no Itālijas, Īrijas, Polijas, Lietuvas, Bulgārijas.

Pēcpusdienās apmeklējām dažādas skolas un centrus, kuros izglīto vai iekļauj bērnus ar īpašām vajadzībām. Skolās ne tikai redzējām skolu telpas un ikdienas dzīvi, bet arī bija iespēja vērot, kā notiek apmācība skolēniem ar dažādiem traucējumiem.

Projekta dienas bija ļoti vērtīgas un piesātinātas. Guvām ieskatu Portugāles apmācības sitēmā un paņēmām līdzi daudz jaunu ideju un pārdomu.

Erasmus+ atver mums pasauli un ļauj sajust kopību ar Eiropas kolēģiem kopīgā darbā.

Inese Eglīte, Egita Eglīte, sākumskolas skolotājas