Erasmus+ projekta kursi “ Outdoor education: a new way of teaching and learning” Itālijas pilsētā Boloņā

Pedagoģes I. Duģele un I. Lūsīte piedalījās Erasmus+ projekta kursos Boloņā.

Kursi ilga piecas dienas (2.oktobra līdz 6. oktobrim). Tas bija saulainas, karstas, zināšanām piepildītas dienas, kad Latvijā līst lietus un pūš stiprs, brāzmains vējš.
Lielākā daļa mācību procesa tiek aizvadīts telpās, bet vislabākais veids, kā iepazīt dabu un plašo pasauli, ir doties ārā. Šos kursus izvēlējāmies tāpēc, lai paplašinātu savu redzesloku, iegūtu jaunas zināšanas, kā veidot aizraujošas,
interesantas āra nodarbības, kā integrēt mācības svaigā gaisā. Kursos interesantas aktivitātes veidā uzzinājām un apspriedām 10 āra izglītības principus un ieguvumus saistībā ar izglītību brīvā dabā un mācīšanos brīvā
dabā. Katru dienu piedalījāmies kādā āra aktivitātē un ieguvām pamatprasmes, kā veidot dažādus grupu vingrinājumus un spēles, aktivitātes gan skolu teritorijās, vietējos parkos, kā arī pilsētvidē. Svarīgs priekšnosacījums, lai varētu nodarbības notikt āra vidē, ir izpētīt un izveidot karti (topogrāfisko plānu), ievērojot izglītības telpas 4 plānošanas soļus. Kartē jāatzīmē arī vietas, kuras var apdraudēt skolēnu drošību.
Šogad Latvijā  2.novembrī skolas tiek aicinātas piedalīties “Āra izglītības dienā”. Kursos gūtās zināšanas aktīvi varēsim pielietot, plānojot āra nodarbības.
Katram kursa dalībniekam dāvanā tika mūsu pašu bērnu taisītās un plastikā spiestās Latvijas augu sirsniņas ar karogu lentīti!

 

Ineta Duģele, Ieva Lūsīte