Erasmus Math projekta”IMPROVING CREATIVE PROBLEM SOLVING SKILLS IN MATH WITH THE HELP OF GAMES” mobilitātes brauciens uz Targu Jiu Rumānijā.

Skolēnu brīvlaika nedēļa 7. klases skolēni Paulis Reinalds, Markuss Beitāns, Ginta Glāzniece un 6. klases skolniece Krista Zumberga ar skolotājām Gunu Radziņu un Larisu Zakrevsku devās devās Erasmus Math projekta” IMPROVING CREATIVE PROBLEM SOLVING SKILLS IN MATH WITH THE HELP OF GAMES”/ “PRASMJU PILNVEIDOŠANA RADOŠI RISINĀT PROBLĒMAS MATEMĀTIKĀ AR SPĒĻU PALĪDZĪBU” mobilitātes braucienā uz Rumānijas pilsētu Targu Jiu.

Projektā piedalās 6 komandas no dažādām valstīm- divas komandas no Turcijas, pa vienai no Spānijas, Rumānijas, Portugāles un Latvijas.

Trīs dienas skolēni piedalījās dažādās ar matemātiku saistītās aktivitātēs- meklēja dalītājus nejauši izvēlētam dalāmajam, soda sitienos ātri aprēķināja skaitļu summas, “būvēja” skaitļu piramīdas, skaitīja un rēķināja, cik reizēs varēs pārvietot ūdeni, kamēr salabos “cauro ūdensvadu” un daudzas citās aktivitātēs.

Skolēnu guva brīnišķīgu iespēju satikties ar dažādu valstu skolēniem- kopīgi strādājot komandās, uzmundrinot vienam otru un vienkārši esot kopā šīs piecas dienas.

Brīvajās pēcpusdienās kopīgi devāmies uz interesantākajām un skaistākajām vietām Targu Jiu, aizceļojām arī uz tālākām neparastām vietām- noslēpumos tīto Korvinu pili- kurā, kā nostāsti vēsta, 7 gadus ieslodzījumā pavadīja Vlads III Drakuls. Savām acīm skatījām 15 000 gadu seno Lāču alu- Peştera Urşilor- stalaktītu un stalagmītu alu, kuras nosaukums radies no tā, ka tajā atrasti 140 lāču skeleti. Ciemojāmies pie rumāņu skolotājas, kurā savās mājās izveidojusi lielu tautastērpu kolekciju. Visi kopā darbojāmies praktiskās nodarbībās, apgleznojot keramikas šķīvīšus ar rumāņu tradicionālajām etnogrāfiskajām zīmēm. Baudījām rumāņu tradicionālo virtuvi un nebeidzamo viesmīlību. Paldies, Rumānija!

Paldies projekta koordinatorei Daigai Ramatai par iespēju piedalīties un būt daļai no šī projekta.

No skolēnu piezīmēm

Skolotāja Guna Radziņa

Foto galerija