Erasmus Math Portugālē

18. aprīlī 7. Klases skolēni- Jānis Āris Mežiels, Artūrs Ašmanis, Kristers Brokāns, 8. klases skolnieks Reinis Brūvelis kopā ar skolotājām Jutu Krauju un Gunu Radziņu devās Erasmus Math projekta” IMPROVING CREATIVE PROBLEM SOLVING SKILLS IN MATH WITH THE HELP OF GAMES”/ “PRASMJU PILNVEIDOŠANA RADOŠI RISINĀT PROBLĒMAS MATEMĀTIKĀ AR SPĒĻU PALĪDZĪBU” mobilitātes braucienā uz Portugāles galvaspilsētu
Lisabonu.

Projektā piedalās 6 komandas no dažādām valstīm- divas komandas no Turcijas, pa vienai no Spānijas, Rumānijas, Portugāles un Latvijas.

Skolēni piedalījās dažādās ar matemātiku saistītās aktivitātes netālu no galvaspilsētas esošajā Barreiro skolā. Jauktās komandās- katrā trīs dalībnieki no dažādām valstīm risināja IZLAUŠANĀS SPĒLES sarežģītos uzdevumus- portugālu skolotāja bija izveidojusi īpašu uzdevumu virkni- Google EARTH kartē bija jāatrod vairākas pilsētas, tajās interesanti objekti, jāaprēķina attālumi; tad atrastie lielumu jāievieto īpašā formulā; atrisinot uzdevumu skolēni ieguva skaitli, kas norādīja klases numuru, kurā atrodas balva. Balvu saņēma uzvarētāju komanda, bet sadalīja visu starpā. Cita skolotāja sarūpēja skolēniem darbiņu, kurā varēja radīt mākslas darbu ar ģeometrisku formu palīdzību un origami elementiem .

Vēl mūsu skolēniem bija jāpiedalās īpašā misijā- jāaprēķina, cik flīzītes nepieciešams, lai ar tām noklātu Lisabonas Okeanārija sienas, kā arī jārisina citi ar matemātiku saistīti uzdevumi.

Pēc matemātikas aktivitātēm devāmies arī uz Lisabonas lielāko Flīžu muzeju/ Azulejo Muzeum, kur skolēni apgleznoja katrs savu flīzi, ko muzeja darbinieki vēlāk apdedzināja un mēs visi ieguvām neatkārtojamu suvenīru.

Pēc nodarbībām baudījām portugāļu ēdienu- dažādas zivis un jūras veltes; nobaudījām unikālo Belemas olu krēma kūciņu/ “pasteis de Belem” pašā Belemā, kur ir tās dzimtene; redzējām neskaitāmas vēsturiskas monumentālas celtnes, novērtējām neatkārtojamo portugāļu arhitektūru un , protams, iemērcām kājas Atlantijas okeānā.

Atpakaļceļā vienu dienu pavadījām Stokholmas vecpilsētā – izstaigājām karaļnamu un klātienē vērojām godasardzes maiņu.

Paldies projekta organizatoriem par iespēju .Tā bija ne tikai matemātikas prasmju attīstīšana, bet iespēja gūt dzīves pieredzi. Skolēni apguva ceļošanas pieredzi, varēja pārbaudīt un pielietot savas angļu valodas zināšanas komunicējot ar citiem dalībniekiem. Zēniem bija iespēja vingrināties digitālās prasmēs un pārliecināties, ka mobilo tālruni var izmantot tulkošanai un kā palīgu pareizā ceļa meklējumos.

Šis kopā pavadītais laiks mūs pārliecināja, ka ļoti svarīgi ir būt vienotiem, darboties komandā, būt iecietīgiem un draudzīgiem.

Skolotājas Juta un Guna