Ēnu diena pirmsskolā

5.aprīlī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolā viesojās trīs Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolēni, lai piedalītos skolēnu karjeras radošajā projektā “Skola ārpus skolas” ar tēmu “Ēnu diena”. Skolēniem bija iespēja ielūkoties vecāku darba vidē, kur skolēniem tika uzticēti veikt dažādi darba pienākumi.
Skolēni kopā ar mazajiem pirmsskolēniem cītīgi grieza produktu sagataves Lieldienu zupas vārīšanai un rotāja āra vidi Lieldienu svinībām. Ēnotāji kopā ar bērniem piedalījās pedagoģiskās jāšanas nodarbībās, kurās bija iespēja arī pašiem uzkāpt zirga mugurā, veikt dažādus vingrojumus un saprast cik viegli vai grūti tie ir izdarāmi maziem bērniem. Uzrīkojām arī kārtīgu dzimšanas dienas ballīti, kur kārtīgi izlustējāmies ar dziesmām, dejām un gardu cienastu. Skolēni palīdzēja mazajiem pirmsskolēniem arī dažādās ikdienas aktivitātēs. Noslēgumā skolēni piedalījās Erasmus+ pieredzes apmaiņas seminārā, kurā skolotāji dalījās labās prakses piemēros no Itālijas un Spānijas.
Liels paldies iestādes direktorei Ivetai Kļaviņai par iespēju citu skolu skolēniem viesoties mūsu pirmsskolā, tādējādi sniedzot iespēju iepazīt un labāk izprast bērnus ar īpašām vajadzībām.

“Bitītes” grupas vārdā – Sigita Geca, Mārīte Klapenkova, Baiba Dardece
05.04.2023.