Ekskursija uz Rīgu

13.septembrī 4./9.-2.c un 3./9.c klases skolēni ar savām skolotājām Daci Sprinci un Inetu Duģeli brauca ekskursijā uz Rīgu.

Vispirms devāmies uz Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA. Muzejā apskatījām izcilu mākslinieku gleznas un mākslas priekšmetus no dažādiem materiāliem. Iepazināmies ar visām sešām muzeja pastāvīgajām ekspozīcijām. Ielūkojāmies gan Sudrablietu kabinetā, gan Senās Ēģiptes, kā arī Antīkās mākslas kabinetā. Ļoti interesanta bija Āzijas mākslas galerija. Katram skolēnam vislabāk atmiņā palicis kas cits. Danielam – seno ķīniešu
augstmaņa tērps ar pūķa attēlu, Alisei – skaistās porcelāna figūriņas, Agnesei – glezna “Ansītis un Grietiņa pie raganas”, Kristeram – patika viss, Edgaram – gleznas ar kalniem, Leonam – sena
šaha spēle. Agrāk Mākslas muzeja lielā izstāžu zāle ir bijusi biržas galvenā darījumu zāle. Tagad tajā izvietotas izcilu mākslinieku no visas pasaules gleznas.

Apskatījām muzejam blakus esošo Radio namu. Mūsu skolēni zina nosaukt diezgan daudzas radio programmas. Bijām arī Rātslaukumā pie vienas no krāšņākajām ēkām – Melngalvju Nama.
Uz daudzām Vecrīgas ēkām varējām ieraudzīt dažādas figūras, kas rotā namus un baznīcas. Pie Brīvības pieminekļa vērojām, kā notiek goda sardzes maiņa. Blakus Brīvības piemineklim pastaigājāmies pa Bastejkalna parka takām, priecājoties par krāsainajām puķu dobēm. Ejot garām Operas namam, aplūkojām pieminekļu ansambli, kas godina pirmā Rīgas mēra Džorža Armisteda piemiņu. Pusdienas izbaudījām “Mcdonalds”.

Visi bērni atzina, ka ekskursija bija vērtīga. Tā bija arī izglītojoša, jo ekskursijā bērni ne tikai lieliski pavadīja laiku, bet arī uzzināja daudz interesantu lietu par Vecrīgu.

Galveno ekskursijas mērķi – “māksla kā daļa no mācību procesa’’ sasniedzām. Valmierā atgriezāmies jaunu, pozitīvu iespaidu pārpilni.

Paldies par piedalīšanos ekskursijā Leona vecmāmiņai, Daniela un Alises mammām!

Dace Sprince

FOTO galerija