Ekskursija uz Liepas Lielo Ellīti

Ekskursija

Siltā 8.septembra rītā 8./9.-2.c un 5./9.e klases kopā ar savām skolotājām Inetu Duģeli un Daci Sprinci devās ekskursijā uz Liepu. Braucot ar sabiedrisko transportu, ceļā pavadījām tikai 20 minūtes.

Liepā gājām uz Lielās Ellītes alu. No alas iztek avots. Ala kopā ar avotu ir sena svētvieta, kas bijusi iecienīts apskates objekts jau kopš seniem laikiem. Bērni priecājās par daudzajām arkām, nišām, pie kurām visiem ļoti patika nofotografēties.

Aplūkojām arī pieminekli Brīvības cīņās kritušajiem latviešu un igauņu karavīriem, kas veltīts 1919.gada jūnijā notikušās Cēsu kaujas atcerei.

Gardas smalkmaizītes un atspirdzinošu ābolu sulu baudījām kafejnīcā ’’Pieturi Liepā’’. Baudot gardumus kafejnīcā, kas atrodas pavisam netālu no Lodes dzelzceļa stacijas, bijām pārsteigti, redzot garām aiztraucamies vilcienu ar neparasti garu sastāvu.

Ekskursijā pavadītais laiks paskrēja ļoti ātri. Bērni atzina, ka ekskursija patika, ka ir redzējuši un apmeklējuši skaistas un interesantas vietas.

Šī kopīgā ekskursija (ārpus ierastās skolas vides) bija labs veids kā rosināt attīstīt skolēnos prasmes, lai tādas mūsu skolas vērtības kā cilvēka cieņa, daba, brīvība un tikumi kā laipnība, pieņemšana u.c. tiktu pa mazam solītim iekļautas skolēnu attieksmēs un rīcībās.

Ekskursija Ekskursija

Skolotāja Dace Sprince
10.09.2021.