Ekskursija uz Cēsīm

16.maijā 3.d/ 9.-1.e  un 4.f/9.-2.c klašu skolēni kopā ar savām skolotājām Inetu Duģeli un Daci Sprinci brauca ekskursijā uz kaimiņpilsētu Cēsīm, kas ir viena no senākajām pilsētām Latvijā.

Staigājām pa Cēsu vecpilsētas ieliņām. Netālu no Sv. Jāņa baznīcas redzējām skulptūru “Gadsimtiem ejot”. Tajā attēlots vīrs ar lukturi – Cēsu pilsētas simbols. Bijām pārsteigti par ēku blakus Rožu laukumam, jo tā patiešām bija šķība. Pēc tam apmeklējām Cēsu viduslaiku pili. Lai drošāk varētu staigāt pa pils tumšajām kāpnēm, mums iedeva lukturīšus. Pa tiltiņu no pils pretī nāca un laipni visus sagaidīja kaķis, kas pavadīja mūs visu laiku, kamēr bijām pils teritorijā. Esot pils iekšpagalmā, varējām sajust senatnes dvesmu, iztēloties, kā cilvēki šeit dzīvoja daudzus gadu simtus atpakaļ.

Pēc tam devāmies uz Jauno pili. Tās vēsture ir 500 gadus sena. Tagad šeit ir iekārtots muzejs, kurā var apskatīties kā senos laikos dzīvoja grāfi un citi augstmaņi.

Aplūkojām arī divas izstādes – “Hallo!”(Telekomunikāciju vēsturei Cēsīs – 125). Tajā varēja apskatīt dažādus agrāko laiku telefona aparātus. Otrā izstādē “Tērpi 100 fotogrāfijās” varējām redzēt, kā ļaudis ģērbās agrāk.

Laiks paskrēja ļoti ātri. Jautājot par spilgtākajiem iespaidiem, skolēni stāstīja: “Redzēju šķību māju. Patika kāpt pils tornī. Atceros pils pagrabu, kurā iemetu monētu, jo gribu vēlreiz šeit atgriezties. Vislabāk patika viduslaiku pils; kāpšana pa tumšajām kāpnēm ar lukturi. Ļoti patika pils kaķis.” Visi skolēni kā viens atzina, ka “ekskursija bija interesanta’’.

Skolotāja Dace Sprince

FOTO