Ejam, braucam, uzzinām

Daudzas interesantas lietas notiek arī ārpus skolas, kuras  apmeklējām, lai paplašinātu skolēnu redzesloku un iegūtu jaunas zināšanas.

Kopā ar 8.un 8.b. skolēniem 2023./2024. mācību gada 1. semestrī apmeklējām –

  • jauno muzeja ekspozīciju “de Woldemar”, viduslaikos tā pazina valmieriešus, jo latīņu valodā tas nozīmēja “no Valmieras”. Pilsētas senais nosaukums ir kļuvis par vadmotīvu, kas muzeja apmeklētājus ievedīs stāstā par Valmieras senāko vēsturi, ļaujot iepazīt, kā valmierieši dzīvoja laikā no 13. līdz 18. gadsimtam. Skolēniem bija iespēja pildīt interesantus interaktīvos uzdevumus, iepazīt ekspozīciju.

Pārvērtības notikušas arī vecajā muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā – bija daudz interaktīvu uzdevumu,

  • centāmies regulāri apmeklēt mākslas izstādes muzeja Izstāžu zālē. Pēdējā no tām bija izstāde “Puzuri”– ziemas Saulgriežu To apmeklējām kopā ar 9.klases skolēniem un skolotāju Jutu Krauju. Skolēniem bija iespēja pašiem izmēģināt izgatavot savu puzuru, kuri iekārām muzeja eglītē.

Muzeja darbinieki vienmēr ir sagatavojuši interesantus uzdevumus par attiecīgajā izstādē redzamajiem mākslas darbiem.

Par muzeja un apmeklējumiem latviešu valodas un literatūras stundās skolēni gan rakstīja, gan vizualizēja.

  • oktobra mēnesī braucām uz Rīgu – Ojāra Vācieša muzeja apmeklējums. Pasakainās gides Daces (viņa pati saka Dačuks) vadībā “izstaigājām” dzejnieka dzīves ceļus un taciņas. Muzejā pavadījām gandrīz 2 stundas. Tas bija vērtīgs papildinājums literatūras mācību vielai.

Šajā reizē iegriezāmies arī Rīgas Motormuzejā. Lielākā daļa skolēnu te bija pirmo reizi, bija daudz jautājumu un garas foto sesijas pie dažādiem auto.

  • novembra beigās, kad “visa pasaule” bija kā Baltā pasaka, mūsu ceļš atkal veda uz Rīgu – tagad Aleksandra Čaka muzejs. Skolēni klausījās, jautāja un iegaumēja. Pārrunājot dzirdēto skolā, viņi varēja pastāstīt daudzas interesantas lietas, par kurām mācību stundās pat nepieminējām.

Apmeklējām arī Ilūziju muzeju, lai mazliet papriecātos un pasmietos par sevi un citiem, pabrīnītos par tik daudzām acīm neticamām lietām: “Kā tas var būt, es nesaprotu!” te droši vien būtu jāņem palīgā fizika.

  1. semestrī noteikti turpināsim šādu mācīšanos ārpus skolas, klases, ikdienišķās mācību stundas.

Skolotājas Maiga Paegle un Līga Lāce