Dzīvojam zaļi!

Mēs PAR tīru un sakoptu Latviju!
Līdz ar pirmo saulīti un putniņu čivināšanu “Bitītes” grupas bērni aktīvi iesaistās dažādos pavasara darbos. Jau no mazotnes mēs bērniem mācām rūpēties par vidi un veidojam atbildības sajūtu par vietu, kur bērni aug un uzturās. Lai saglabātu tīru un sakotu vidi, nepieciešama mūsu aktīva līdzdarbošanās.
Kad zem pērno koku lapu segas bija pārziemojuši un pamodušies dažādi kukaiņi un no trūdošajām lapām zemīte bija uzņēmusi dabīga mēslojuma devu, bērni čakli ķērās pie grābekļiem un atbrīvoja sētmales no nokritušajām lapām.
Kādu rītu iestādes teritorijā arī kurmis bija sastrādājis nedarbus – saracis savus rakumus. Lai varētu glīti sētnieks nopļaut zālīti, bērni rakumus nolīdzināja.
Ejot pastaigās, bērni pamanīja, ka mežā ir izmētāti atkritumi. Tad, ņemot līdzi cimdus un atkritumu maisus, bērni devās uz Putriņu mežu, lai savāku atkritumus, tādējādi padarot ikdienas pastaigu vietas tīrākas.
Un, protams, pavasarī neiztikt bez sēšanas, stādīšanas un laistīšanas darbiem. Tagad mūsu siltumnīcā aug salāti, paprikas un tomāti. Turpinot tikpat naski rūpēties arī vasarā par augiem, atliks vien gaidīt bagātīgu rudens ražu.
Liels piedzīvojums bija bērniem doties uz tuvējo taromātu un nodot depozīta iepakojumu. Cik liels bija viņu pārsteigums, kad par saņemto čeku varēja iegādāties arī sev kādu kārumiņu. Naudas atlikumu bērni noziedoja “Latvijas Bērnu fondam”.
“Bitītes” grupas bērni un pieaugušie turpina aktīvi rosīties, jo viņi vienmēr ir par zaļu un sakoptu Latviju.????

“Bitītes” grupas komanda – Sigita Geca, Mārīte Klapenkova, Valda Ņikitina, Baiba Dardece.
16.05.2023.