Divi zaķi ar vienu braucienu

Sagaidīt pavasari, izkustēties pēc garās ziemas, izrauties no ierastās ikdienas un iepazīt Valmieras novada pilsētas – ar tādu mērķi 7. un 8./7. b klases nolēma piedalīties Valmieras novada Tūrisma pārvaldes organizētajā pilsētspēlē.

Pilsētspēļu sauklis ir “Divi zaķi ar vienu braucienu”, jo spēles laikā ir iespēja iepazīt pilsētu, aktīvi pastaigājoties, un krāt punktus, pildot uzdevumus. Valmieras novadā ir 5 pilsētas un katrai no tām ir sava ar vēsture, kultūras tradīcijas, īpašas ēdienu un dzērienu receptes, populāri cilvēki un stāsti. Mums bija iespēja izspēlēt pilsētspēles Mazsalacas, Rūjienas, Sedas, Strenču un Valmieras pilsētās.

Sākumā mūsu jaunieši bija skeptiski noskaņoti ,jo saprata, ka vienas spēles izspēlēšana var aizņemt aptuveni 3 stundas un būs jāveic vismaz 2-5 km, pārvietojoties ar kājām. Saņemot uzdevumu lapas  Valmieras Tūrisma informācijas centrā un tās izpētot radās interese un vēlēšanās pamēģināt.

Katra pilsētspēle sevī ietvēra orientēšanās uzdevumu, – kura laikā bija jāmeklē punkti pilsētvidē un jāatbild uz jautājumiem, foto uzdevumu, – kurā bija jāuzņem dažādi fotoattēli pilsētvidē, video uzdevumu, – kura laikā, skatoties video, bija jārod vārdu skaidrojumi vai jānosaka video temats, jāmeklē trūkstošās sastāvdaļas vietējo ēdienu receptēs un jāatrod un jānofotografē vēsturiskas pilsētu vietas mūsdienās. Lai nekavētu mācību procesu vienojāmies, ka katras pilsētas izpētei veltīsim vienu pēcpusdienu nedēļā.

Mūsu draudzīgā komanda spēli spēlēja 4 nedēļas. Spēli sākām 7.martā ar Valmieru. Bridām pa sniegu ,fotografējām, meklējām objektus pēc koordinātēm -tās aizrāva. Pēc pavasara brīvlaika nolēmām  turpināt spēli un apceļot pārējās pilsētas, izmantojot sabiedrisko transportu.23.martā devāmies uz Mazsalacu. Šajā reizē pavasaris mūs pārsteidza ar lietu. Lija visu laiku, bet tas nebaidīja-izpildījām visus uzdevumus, pat padzērām siltu tēju kafejnīcā ”Būda”. Rūjienu iepazīt devāmies 30.martā. Rūjienā pavasaris mums bija sarūpējis vēju un slapju sniegu, tādēļ gaita bija veiklāka un uzdevumus izpildījām ātrāk. Balvā sevi palutinājām ar siltām uzkodām.

Pienāca 4.aprīlis.Skolēni nu jau braucienu gaidīja ar prieku. Šajā reizē nolēmām, ka tiešām būs divi zaķi ar vienu braucienu, jo iepazīsim Sedu un Strenčus. Seda pārsteidza, šķita ,ka esam nokļuvuši iepriekšējā gadsimtā. Pilsēta dzeltena ,spīdēja saule, arhitektūra kā kinofilmā, visi objekti viegli atrodami. Strenči, plostnieku pilsēta, pēc pusdienām kafejnīcā, mūsu izturību pārbaudīja ar lietu un sniegu. Izturējām un bijām lepni par paveikto.

Spēle noslēdzās, atskaiti par paveikto nosūtījām uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes centru. Mums pašiem palika jaukas atmiņas, zināšanas un prieks par kopā pavadīto laiku ar draugiem.

P.S. Saņēmām rezultātus-esam nopelnījuši saldumus enerģijai un kopā visi “šausim” vēl vienu zaķi-vizināsimies ar Zilākalna vilcieniņu .

Pilsētspēlē piedalījās un rakstu sagatavoja 7.un 8./7.b klašu internāta skolotājas Larisa Zakrevska un Juta Krauja

FOTO