Darba tirgus Latvijā

Ceturtdien, 21.septembrī, VGV-AC 10.-12.klašu jaunieši piedalījās karjeras grupas nodarbībā par aktuālu tēmu “Darba tirgus Latvijā”.

Karjeras nodarbība tika organizēta ar  mērķi, sniegt atbalstu vidusskolas skolēniem orientēties mainīgajā darba tirgū, jo pēc skolas aptaujas datiem , tikai daļa jauniešu konkrēti zina, ko vēlas darīt profesionāli.

Jaunieši pilnveidoja savas zināšanas par to, kas īsti ir darba tirgus,kādi ir tā ietekmējošie faktori, kādas prasmes ir pieprasītākās darba tirgū ,kur meklēt informāciju par darbu un vakancēm interneta resursos, kā arī uzzināja, kas ir mūsdienās ļoti nepieciešamās Skill prasmes.Svarīgas ir ne tikai iegūtās skolā zināšanas, bet arī dažādas personības un apgūtās dzīves prasmes- komunikācijas, sadarbības prasmes, prasme strādāt komandā, kontrolēt savu stresu, piedalīties projektos,vēlme mācīties un pilnveidoties ,patstāvīgi plānot savu darbu u.c., ieskaitot personības attieksmes un vērtības.

Strādāt Latvijā un maksāt šeit nodokļus ir ne tikai ekonomiskā vērtība darba tirgū, bet arī ikviena cilvēka personiskā attieksme un dzimtās zemes patriotisms.

Nobeigumā jaunieši saņēma 10 vērtīgus ieteikumus, kas lieti noderēs meklējot darbu.

Paldies par atbalstu internāta skolotājai Ingai Mockus un surdotulkam Līgai Lācei .

 Pedagogs karjeras konsultants- Lolita Eklone