“Barikāžu stāsti”

Šā gada 19.janvāra pēcpusdienā 5.-9.klašu skolēni pulcējās skolas zālē, lai piedalītos pasākumā “Barikāžu stāsti ”. Pasākums veltīts 1991.gada barikāžu atceres dienai.

Tagad, kad Ukrainā norisinās karš, mums jānovērtē, cik svarīga un dārga ir brīvība. Mums jāzina cik tuvu mūsu Latvija bija kara iespējamībai un kā Latviešu tauta bija gatava aizstāvēt savu brīvību.

Pasākumā runājām par barikāžu vēsturi. Dzerot tēju, skatījāmies dokumentālu filmiņu, kuru piedaloties 1991.gada barikādēs, izdevies uzfilmēt  barikāžu dalībniekam no Valmieras. Klausījāmies barikāžu stāstus, kurus apkopojusi un mums atnāca pastāstīt Valmieras integrētās bibliotēkas stāstniece Agita Lapsa .

Skolas internāta atpūtas telpā iespēja iepazīties ar nelieliem 1991.gada barikāžu dalībnieku no Valmieras atmiņu stāstu fragmentiem .

Pēc pasākuma skolēniem kopā ar savu internāta klases skolotāju, bija iespēja doties un aizdedzināt piemiņas svecītes pie Valmieras

Pēc pasākuma skolēniem kopā ar savu internāta klases skolotāju, bija iespēja doties un aizdedzināt piemiņas svecītes pie Valmieras 1991.gada barikāžu atceres piemiņas akmens. Šovakar tur iemirdzējās svecīšu liesmiņas, kuras nozīmē – mēs atceramies, zinām un saprotam, cik liela vērtība ir dzīvot brīvā zemē.

Rakstu sagatavoja internāta skolotāja Juta Krauja

FOTO