Barikādēm 33…

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas- attīstības centra 1.-4.klašu skolēni projekta “Mana dažādā vienīgā Latvija” ietvaros 17.janvārī pulcējās uz barikāžu aizstāvju atcerei veltītu izglītojošu nodarbību.

Esmu viena no tiem, apmēram 50 tūkstošiem cilvēku, kuri tālajā 1991.gada ļoti aukstajā janvārī piedalījās barikāžu pasākumā Rīgā.

Lai skolēni gūtu iespaidu par to, kas notika pirms 33 gadiem Rīgā, kāpēc tika veidotas barikādes, kā toreiz jutās un izskatījās cilvēki (apģērbs stipri atšķīrās no mūsdienām), ar kādiem transporta līdzekļiem tie pārvietojās, tika sagatavota izsmeļoša prezentācija.

Skolēniem bija iespēja uzdot visdažādākos jautājumus, apskatīt un paturēt rokās barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi un apliecību.

Pasākuma noslēgumā visi devās ārā – skolas sporta laukumā, kur bija iedegts simbolisks ugunskurs. Bērni tika cienāti ar siltu piparmētru tēju un maizītēm.  Arī šajā dienā laikapstākļi ārā bija stipri līdzīgi kā pirms 33 gadiem- sals saldēja rokas un kājas, tādēļ kaut nedaudz izdevās “noķert” tās sajūtas, kādas bija barikāžu dalībniekiem.

Vēl pēc pasākuma skolēni savā starpā un ar pedagogiem turpināja diskusijas par redzēto un dalījās ar savām sajūtām.

Internāta skolotāja Gunita Gumbre