Angļu valodas apguve Maltā

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Lediņa

Novembrī piepildījās jau pasen iekārota vēlme. Erasmus + projekta ,,Īpašs bērns? Gudrs skolotājs!” ietvaros man bija iespēja apmeklēt Dienvideiropas valsti Maltu. Tā bija lieliska pieredze: mācīties valodu. Valodas nodarbības nemaz nebija tik vieglas. Pasniedzēja bija domājusi par katra dalībnieka vajadzībām, visi teksti bija  sameklēti, domājot par katru dalībnieku. Darbs notika individuāli un bija ļoti intensīvs; nevarējām atslābt ne mirkli. Pasniedzēja apgūstamajā tekstā iekļāva arī Maltas vēsturi. Darbs bija ļoti mērķtiecīgs un pārdomāts, balstīts uz vārdu krājuma paplašināšanu un gramatikas apguvi.

Kad beidzās nodarbības, mums tika sniegta iespēja palūkoties Maltas kultūrā. Tika apskatīti Maltas cietokšņu mūri, kas pārdzīvojuši gadsimtus un rotāti ar gracioziem tornīšiem, braukts autobusā, kas šaurajās ielās lietpratīgi un eleganti mijas ar mašīnām un gājējiem, izbaudīta puķu un kaķu klātbūtne it visur. Arī Maltas galvaspilsētā Valetā ne mirkli nedraud vientulība. Maltu veido piecas salas- Malta, Gozo, Komino, Filfla Kemnuneta – un apskalo Vidusjūra. Jūras klātbūtne ir it visur; paej kādus metrus simts un jau vari pārbaudīt, cik silts ir jūras ūdens un vējš ir maigs.
No Maltas noteikti atvedīsiet gana daudz materiālu angļu valodā, siltas atmiņas par satiktajiem mācībspēkiem un kolēģiem grupā, kā arī kaktusu marmelādi, jo to pie mums vēl nopirkt nevar.