10.un 12.klases saņem finansējumu savām idejām!

21.oktobrī mūsu skolā mācību priekšmeta “Projektu darbs” ietvaros viesojās Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas pārstāvji Undīne un Toms, lai piedāvātu Mini konkursa ideju – iespēju pašiem izdomāt, kas būtu vajadzīgs, lai dzīve skolā būtu interesantāka un daudzkrāsaināka.

Pats pirmais uzdevums – izveidot komandas un izdomāt nosaukumus. Komandu nosaukumi izdevās ļoti dažādi un atspoguļoja jauniešu būtību – “Vilki”, “Dvēseles”, “Sapņotāji”. Katrai komandai bija uzdevums izdomāt kādu ideju, ko varētu realizēt skolā, izplānot  saturu, nepieciešamo inventāru, vietu, laiku, kā arī saplānot budžetu. Raisījās ļoti daudz dažādu vērtīgu ideju, bet beigu beigās katra komada izvēlējās vienu, ko prezentēt pārējiem. Pēc tam – kā jau demokrātiskā vidē pieklājas – visi dalībnieki balsoja par sev tuvāko ideju. Uzvarēja komandas “Dvēseles”  ideja par nometni nedēļas garumā, bet, tā kā projekts jāīsteno līdz marta beigām, vienojāmies par nometni darbdienu vakaros, kuras ietvaros varēsim iekļaut arī “Vilku” ideju par basketbola sacensībām un “Sapņotāju” ideju par tikšanos ar Valmieras Drāmas teātra aktieriem.

Bet pats lielākais pārsteigums bija, kad Undīne un Toms paziņoja: “Jūs esat ieguvuši finansējumu savai projekta idejai!” Tad nu gan tas likās neticami! Bet tajā pašā laikā tik vienkārši, pats galvenais – laba ideja un komandas darbs! Un viss notiek.

Paldies Valmieras novada fondam un Jauniešu ideju laboratorijai par iespēju mācīties praktiski un iegūt finansējumu ideju realizēšanai!

Uz sadarbību!