Valodas spēle „Brīnumu lauks”

28. februārī 5. – 12. klašu skolēniem notika valodas spēle „Brīnumu lauks”. Valoda ir kā neizsmeļams brīnums, kurā ir iespējams atklāt dažādas vārdu nozīmes, iemācīties jaunus vārdus, paplašināt savu vārdu krājumu.

Spēlē piedalījās 3 skolēnu komandas. Lai tās izveidotu, notika loterija – katrs skolēns izvilka komandas numuru. Tā arī bija kā laimes spēle –  kurā komandā katrs spēlēs.

Kad skolēni bija ieņēmuši savas vietas, spēle varēja sākties. Protams, vispirms spēles noteikumi:

  1. uz tāfeles tika uzrakstīta vārda kontūra, piemēram, _ _ _ _ _ _ _ _
  2.  skolēni par šī vārda nozīmi saņēma aprakstošu informāciju, piemēram, kā ar citu vārdu var pateikt slimnieks, cilvēks, kurš slimo. (tika dota kontūra vārdam “sirdzējs”)
  3. tad komandas dalībnieki vilka dalības kārtis, kurās bija punkti un dažādas citas iespējas, piemēram, cietums, bulta – gājiens pāriet otrai komandai, bankrots, iespēja atklāt burtu, minēt burtu 2 reizes.

Bija gan veiksmes, gan bankrots, gan izlaisti gājieni. Komandu dalībniekiem bija jābūt uzmanīgiem,  jāklausās un jāpieraksta, kuru burtu attiecīgajā vārdā nav, lai neatkārtotu citas komandas kļūdu.

Visām komandām veicās apmēram vienādi. Beigu beigās uzvarētāji bija visi, jo varēja bagātināt savu valodu.

Visliekākais prieks par to, ka vēl vairākas dienas pēc spēles skolēni dalījās gan ar emocijām, gan ar uzzinātajām vārdu nozīmēm.

Valodu MK vadītāja Maiga Paegle
05.03.2019