Rudens ekskursija uz Beverīnas labirintiem

Ņemot vērā, ka Covid-19 izplatības laikā ir jāievēro dažādi nosacījumi un ierobežojumi, šogad 1.-4. klašu skolēni dodas ekskursijās atsevišķi pa klašu grupām. 4. a klase 16. septembrī kopā ar audzinātāju Gunitu un skolotājas palīgu Nelliju devās uz “Beverīnas labirintiem”. Lielākā daļa no tuvumā dzīvojošajiem ir  redzējuši Beverīnas novada “Arājos” izveidoto atpūtas parku vai vismaz dzirdējuši par to. Parku izveidojis Jānis Jēkabsons. Tajā aplūkojamas 370 koka figūras, kā arī 60 lielformāta kustību un prāta spēles, atrakcijas brīvā dabā un iekštelpās. Tā kā diena bija vasarīgi silta (varētu teikt pat karsta), varējām no sirds baudīt parka atmosfēru un izmēģināt visu bagātīgo izklaižu klāstu.

Klases bērniem ļoti patika  15m garā ozolkoka dižslieka kurai varēja ložņāt cauri un dažādie labirinti. Protams, ka visu uzmanību piesaistīja “Šausmu labirints” mežā. Tajā varēja pamaldīties un pabaidīties, jo mežā atrodas gan milzīgas čūskas, gan riebīgi zirnekļi un zirnekļu tīkli, gan skeleti, velni, raganas, un raganu mājiņa, kur tuvumā lidinājās arī pati ragana. No raganām varējām aizņemties slotas un palidot uz tām.Tur, kā jau rudenī pienākas, varēja redzēt daudz dažādu sēņu gan īstas, gan no koka izveidotas.

Vēl mēs apskatījām izglītojošo dabas taku “Putnu iela” ar dažādiem putnu būrīšiem un putnu attēliem. Skolēni varēja izlasīt aprakstus par katru redzamo putnu.

Izspēlējām arī dažādas spēles un atrakcijas, dauzījām emociju bumbas (kuras pēc saimnieka teiktā uzņem visu uzkrājušos negatīvo enerģiju).

Parkā bija ļoti daudz ko skatīt un darīt, bet tam visam nepietika laika un arī enerģijas. Iesakām arī citām klasēm, kas nav šo atpūtas vietu redzējuši atbraukt un izbaudīt, jo mūsu klasītes skolēni pēc ekskursijas bija prieka un patīkamu emociju piepildīti.

Lai arī citām klasēm izdodas noorganizēt jaukas, saulainas un pozitīvām emocijām piepildītas ekskursijas!

Internāta skolotāja Gunita Mežule