Plānošanas seminārs par neredzību – nedzirdību

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktores vietniece Līga Vaite š.g. 9. aprīlī piedalījās Ziemļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā organizētajā  sanāksmē par sadarbības plānošanu ar Ziemeļvalstīm nedzirdības – neredzības jomā.

Ziemeļvalstu Labklājības centra vecākā padomniece neredzības – nedzirdības jautājumos Marija Kroica (Maria Creutz) stāstīja klātesošajiem, kā Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Īslandē apzina un strādā ar cilvēkiem, kuri ir neredzīgi un nedzirdīgi.

Marija Kroica atzina, ka pašlaik nav aktuālas statistikas, cik daudz nedzirdīgu – neredzīgu cilvēku ir Ziemeļvalstīs. Pēdējais pētījums noticis 1980. gadā Zviedrijā – no toreiz 8 miljoniem iedzīvotājiem 2 tūkstoši iedzīvotāju bijuši neredzīgi – nedzirdīgi. Latvijā pašlaik nav šādas statistikas. Klātesošie vienojās par nepieciešamību organizēt semināru – konferenci ar Ziemeļvalstu nedzirdības – neredzības speciālistu piedalīšanos, kas plānota 2019. gada oktobrī.

Biroja padomniece Daina Mežecka iepazīstināja klātesošos par grantu programmām un citu atbalstu, ko var izmantot Ziemeļvalstu un Latvijas pieredzes apmaiņai saistībā ar nedzirdību-neredzību.

Noderīgi:

Nedzirdības-neredzības speciālistu sadarbības tīkli, publikācijas angļu valodā, videolekcijas angliski vai ar subtitriem angļu val. (Ziemeļvalstu Labklājības centra mājas lapā) https://nordicwelfare.org/en/disability-issues/the-deafblind-field/

Direktores vietniece izglītības jomā Līga Vaite
12.04.2019.