Pirmsskolas bērnu ekskursija uz Cēsīm

22.maija rīts pirmsskolas 3.grupiņas bērniem sākās nedaudz savādāk. Pēc brokastīm ceļš veda uz dzelzceļa staciju, kur bērni, iegūstot jaunu sajūtu pieredzi, brauca ar vilcienu uz Cēsīm. Laika apstākļi mūs lutināja un varējām pilnībā izbaudīt Cēsu pilsētas burvību. Ekskursijas sākumā bērni iepazina Uzvaras pieminekli, saukts arī par Brīvības un Kritušo varoņu pieminekli, kas ir viena no pirmajām Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņai veltītām zīmēm. Pa šaurajām un līkumotajām vecpilsētas ieliņām apskatījām Cēsu vēsturiski izcilākos namus – Rātsnamu, Tirgotāju namu, 13.gs. celto Sv. Jāņa baznīcu. Uzzinājām, ka agrākais Cēsu pilsētas nosaukums bija Wenden.
Rožu laukumā bērni veldzējās no karstuma, skrienot un “ķerot” ūdeni strūklakā. Tas bija īsts jautrības un prieka pilns brīdis.
Stāstot leģendu par Laika veci, bērni apmeklēja skulptūru “Gadsimtiem ejot” un katrs gribēja ieraudzīt nākotni paberzējot Laika veča lukturīti. Tālāk ceļš veda uz ainaviski neatkārtojamo Cēsu pils parku un varenajām Cēsu viduslaiku pilsdrupām. Pils parka dīķī vēroja balto gulbi un pīļu ģimenīti ar mazajiem pīlēniem. Kārļa kalnā ieturēja pusdienu pauzi un vērojot apkārtni laiski atpūtās zālītē. Maija parkā mūs priecēja graciozie melnie gulbji ar savu cēlo peldējumu.
Lai bērni veltītu laiku arī sportiskām aktivitātēm, apmeklējām rekonstruēto, skaisto un moderno Cēsu stadionu. Bērni sajutās kā īsti sportisti, un ar zemo startu un nelielu skrējienu iemēģināja skrejceļu. Aktīvi darbojās piedāvātajās aktivitātēs bērnu rotaļu laukuma un āra trenažieru zonās.
Apmeklējot koncertzāli “Cēsis” un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolu, bērni ar lielu interesi un aizrautību spēlēja brīvdabas klavieres.
Ekskursijas noslēgumā bērni, apgūstot praktiskās dzīves iemaņas, iepirkās veikalā – gūstot pieredzi izvēloties sev vēlamas preces, mācījās norēķināties pie kases, maksājot, saņemot čeku un naudiņas atlikumu. Beigās visi priecīgi baudīja sevis izvēlētos gardumus. Paldies veikala TOP pārdevējai Janai (Raunas iela 13A, Cēsīs) par laipno apkalpošanu un saprotošo attieksmi!
Pirmsskolas izglītības skolotājas Sigita Geca, Anda Ābola, speciālais pedagogs Mārīte Klapenkova
27.05.2019.